Legislator Case Law & Legislation
32_2009 SK

NARIADENIE VLÁDY 32/2009 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 373/2008 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na uvádzanie prípravkov na ochranu rastlín na trh

2 Articles / Provisions · Slovakia
Open official source Machine-readable Markdown (.md)

Statutory Text (2 Articles)

Slovensko ZZ 32/2009

Čl. I

Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 373/2008 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky

na uvádzanie prípravkov na ochranu rastlín na trh sa mení a dopĺňa takto

1.

V § 10 ods. 7 sa na konci pripája táto veta

„Ak je niektoré použitie referenčného prípravku zaregistrované v tank-mix kombinácii

spolu s už registrovaným prípravkom alebo iným prípravkom, môže kontrolný ústav zaregistrovať

súbežný prípravok aj na takéto použitie.“.

2.

V prílohe č. 1 sa znenie riadku s poradovým číslom 151 (Kaptán) nahrádza týmto znením

„č. 151

Kaptán

CAS číslo: 133-06-02

CIPAC číslo: 40

N-(trichlórmetyltio)

cyklohex-4-

én-1,2-dikarboximid

≥ 910

Nečistoty

Perchlórme-tylmerkap

-tán

(R005406)

najviac

5 g/kg.

Folpet

najviac

10g/kg.

Karbón

tetrachlorid

najviac

0,1 g/kg.

1. 10. 2007

30. 9. 2017

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

kaptán, na iné použitie ako na rajčiaky kontrolný ústav a odborné pracoviská venujú

osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005 Z. z. v znení

zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia, aby pred vydaním rozhodnutia o registrácii

boli poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Na vykonávanie jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy o kaptáne ukončenej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat z 29. septembra 2006, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení venuje

– úrad verejného zdravotníctva osobitnú pozornosť bezpečnosti operátorov a pracovníkov,

ako aj vystaveniu spotrebiteľov účinkom daných látok prostredníctvom výživy vzhľadom

na budúce preskúmanie maximálnych hladín rezíduí; vo svojom odbornom posudku uvedie

používanie primeraného osobného ochranného výstroja a opatrenia na zníženie rizika

na účely zníženia vystavenia účinkom uvedených látok,

– výskumný ústav osobitnú pozornosť ochrane podzemnej vody v citlivých oblastiach,

– referenčné laboratórium ochrane vtákov, cicavcov a vodných organizmov.

V prípade potreby odborné pracoviská v odborných posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku na ochranu rastlín.

Držiteľ registrácie predloží do 1. októbra 2009 Komisii ďalšie štúdie na účel potvrdenia

posúdenia dlhodobého rizika pre vtáky a cicavce, ako aj toxikologického posúdenia

metabolitov, ktoré môžu byť prítomné v podzemnej vode v citlivých oblastiach.“.

3.

V prílohe č. 1 sa na konci pripája tento text

„č. 193

Flutolanil

CAS No 66332-96-5

CIPAC No 524

α,α,α-trifluoro-3′-

isopropoxy-

-otoluanilide

≥ 975

1. 3. 2009

28. 2. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

flutolanil, na iné použitia ako na ošetrenie hľúz zemiakov kontrolný ústav a odborné

pracoviská venujú osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005

Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia,

aby pred vydaním rozhodnutia o registrácii boli poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa flutolanilu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 20. mája 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí výskumný ústav venovať osobitnú pozornosť ochrane

podzemných vôd, ak sa účinná látka použije v regiónoch s citlivými pôdnymi podmienkami

a/alebo klimatickými podmienkami.

Odborné pracoviská v prípade potreby uvedú v odborných posudkoch opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 194

Benfluralin

CAS No 1861-40-1

CIPAC No 285

N-butyl-N-ethyl-

α,α,α-trifluoro-2,6-

dinitro-p-toluidine

≥ 960

Nečistoty

ethyl-butyl-nitrosamine

max. 0,1 mg/kg

1. 3. 2009

28. 2. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

benfluralin, na iné použitia ako na šalát a endíviu kontrolný ústav a odborné pracoviská

venujú osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005

Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia,

aby boli pred vydaním rozhodnutia o registrácii poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa benfluralinu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 20. mája 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva ochrane bezpečnosti operátora; v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov a opatrenia na zníženie rizika

na účely zníženia expozície, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva rezíduám v potravinách rastlinného a živočíšneho pôvodu

a zhodnotí expozíciu spotrebiteľa prostredníctvom potravy,

– referenčné laboratórium a hydrometeorologický ústav ochrane vtákov, cicavcov, povrchových

vôd a vodných organizmov; v súvislosti s týmito identifikovanými rizikami v odborných

posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ako napríklad ochranné zóny, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží

– ďalšie štúdie o metabolizme striedajúcich sa plodín a

– ďalšie štúdie na účely potvrdenia rizika pre metabolit B12 a vodné organizmy.

Držiteľ registrácie poskytne tieto potvrdzujúce údaje a informácie Komisii a kontrolnému

ústavu do dvoch rokov od zaradenia tejto účinnej látky.

č. 195

Fluazinam

CAS No 79622-59-6

CIPAC No 521

3-chloro-N-(3-

chloro-5-trifluoromethyl-

2-pyridyl)-

α,α,α-trifluoro-2, 6-

dinitro-p-toluidine

≥ 960

Nečistoty

5-chloro-N-(3-chloro-5-trifluorome-thyl-2-pyridyl)-α,α,α-trifluoro-4,6-

dinitro-o-toluidine

nie viac ako 2 g/kg

1. 3. 2009

28. 2. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

fluazinam, na iné použitia ako na zemiaky kontrolný ústav a odborné pracoviská venujú

osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej

starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia, aby pred vydaním rozhodnutia

o registrácii boli poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa fluazinamu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 20. mája 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva ochrane bezpečnosti operátorov a pracovníkov; v odbornom

posudku predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov a opatrenia

na zníženie rizika s cieľom znížiť expozíciu, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva rezíduám v potravinách rastlinného a živočíšneho pôvodu

a zhodnotí expozíciu spotrebiteľa prostredníctvom potravy,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov; v súvislosti s týmto identifikovaným

rizikom v odbornom posudku uvedie opatrenia na zníženie rizika, ako napríklad ochranné

zóny, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží ďalšie štúdie s cieľom potvrdiť posúdenie rizika pre

vodné organizmy a pôdne makroorganizmy. Držiteľ registrácie poskytne tieto potvrdzujúce

údaje a informácie Komisii a kontrolnému ústavu do dvoch rokov od zaradenia tejto

účinnej látky.

č. 196

Fuberidazole

CAS No 3878-19-1

CIPAC No 525

2-(2′-furyl)benzimi-dazole

≥ 970

1. 3. 2009

28. 2. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

fuberidazole, na iné použitia ako na ošetrenie osiva kontrolný ústav a odborné pracoviská

venujú osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005

Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia,

aby pred vydaním rozhodnutia o registrácii boli poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa fuberidazolu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 20. mája 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium dlhodobému riziku pre cicavcov a v odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku; v tomto prípade by sa mal použiť primeraný mechanizmus, ktorým sa zabezpečí

vysoký stupeň zapracovania danej látky do pôdy a minimalizuje sa riziko jej rozliatia

počas aplikácie.

Odborné pracoviská v prípade potreby v odborných posudkoch uvedú primerané opatrenia

na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 197

Mepiquat

CAS No 15302-91-7

CIPAC No 440

1,1-dimethylpiperi-dinium chloride

(mepiquat chloride)

≥ 990

1. 3. 2009

28. 2. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako rastový regulátor rastlín.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

mepiquat, na iné použitia ako na jačmeň kontrolný ústav a odborné pracoviská venujú

osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej

starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia, aby pred vydaním rozhodnutia

o registrácii boli poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa mepiquatu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 20. mája 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Úrad verejného zdravotníctva venuje osobitnú pozornosť rezíduám v potravinách rastlinného

a živočíšneho pôvodu a prehodnocuje expozíciu spotrebiteľa prostredníctvom potravy.

č. 198

Diuron

CAS číslo: 330-54-1

CIPAC číslo: 100

3-(3,4-dichlórfenyl)-

1,1-dimetylmočo-vina

≥

930

1. 10. 2008

30. 9. 2018

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd v množstvách nepresahujúcich 0,5 kg/ha

(plošný priemer).

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy o diurone ukončenej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat 11. júla 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení venuje osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora v podmienkach, ktoré si v prípade

potreby vyžadujú použitie osobných ochranných prostriedkov,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov a necieľových rastlín.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 199

Bacillus thuringiensis

subsp.

aizawai

KMEŇ: ABTS-1857

Odber kultúr: č. SD-1372,

KMEŇ: GC-91

Odber kultúr: č. NCTC 11821

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Bacillus thuringiensis

subsp.

aizawai

ABTS-1857 (SANCO/1539/2008) a GC-91 (SANCO/1538/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 200

Bacillus thuringiensis

subsp.

israeliensis

(sérotyp H-14

)

KMEŇ: AM65-52

Odber kultúr: č. ATCC-1276

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Bacillus thuringiensis

subsp.

israeliensis (sérotyp H-14)

AM65-52 (SANCO/1540/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 201

Bacillus thuringiensis

subsp.

kurstaki

KMEŇ: ABTS 351

Odber kultúr: č. ATCC

SD-1275

KMEŇ: PB 54

Odber kultúr: č. CECT 7209

KMEŇ: SA 11

Odber kultúr: č. NRRL B-30790

KMEŇ: SA 12

Odber kultúr: č. NRRL B-30791

KMEŇ: EG 2348

Odber kultúr: č. NRRL B-18208

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Bacillus thuringiensis

subsp.

kurstaki

ABTS 351 (SANCO/1541/2008), PB 54 (SANCO/1542/2008), SA 11, SA 12 a EG 2348 (SANCO/1543/2008)

finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej

dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 202

Bacillus thuringiensis

subsp.

tenebrionis

KMEŇ: NB 176 (TM 14 1)

Odber kultúr: č. SD-5428

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Bacillus thuringiensis

subsp.

tenebrionis

NB 176 (SANCO/1545/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich

posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku.

č. 203

Beauveria bassiana

KMEŇ: ATCC 74040

Odber kultúr: č. ATCC 74040

KMEŇ: GHA

Odber kultúr: č. ATCC 74250

Neuplatňuje sa

Maximálna úroveň

beauveria

5 mg/kg

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Beauveria bassiana

ATCC 74040 (SANCO/1546/2008) a GHA (SANCO/1547/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby

odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré

kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 204

Cydia pomonella Granulovirus (CpGV)

Neuplatňuje sa

Kontaminu-júce mikroorga-nizmy (

Bacillus

cereus

) < 1 × 10

6

CFU/g

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Cydia pomonella Granulovirus (CpGV)

(SANCO/1548/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat,

a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch

uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 205

Lecanicillium muscarium

(predtým

Verticilium lecanii

)

KMEŇ: Ve 6

Odber kultúr: č. CABI (=IMI) 268317,

CBS 102071, ARSEF 5128

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Lecanicillium muscarium

(predtým

Verticilium lecanii

) Ve 6 (SANCO/1861/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich

posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku.

č. 206

Metarhizium anisopliae

var.

anisopliae

(predtým

Metarhizium anisopliae

)

KMEŇ: BIPESCO 5/F52

Odber kultúr: č. M.a. 43; č. 275-86

(akronymy V275 alebo KVL 275); č. KVL

99-112 (Ma 275 alebo V 275); č. DSM

3884; č. ATCC 90448; č. ARSEF 1095

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné nečistoty

1. 5. 2009

30. 4.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd a akaricíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Metarhizium anisopliae

var.

anisopliae

(predtým

Metarhizium anisopliae

) BIPESCO 5 a F52 (SANCO/1862/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec

a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská

vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku.

č. 207

Phlebiopsis gigantea

KMEŇ: VRA 1835

Odber kultúr: č. ATCC 90304

KMEŇ: VRA 1984

Odber kultúr: č. DSM16201

KMEŇ: VRA 1985

Odber kultúr: č. DSM 16202

KMEŇ: VRA 1986

Odber kultúr: č. DSM 16203

KMEŇ: FOC PG B20/5

Odber kultúr: č. IMI 390096

KMEŇ: FOC PG SP log 6

Odber kultúr: č. IMI 390097

KMEŇ: FOC PG SP log 5

Odber kultúr: č. IMI 390098

KMEŇ: FOC PG BU 3

Odber kultúr: č. IMI 390099

KMEŇ: FOC PG BU 4

Odber kultúr: č. IMI 390100

KMEŇ: FOC PG 410.3

Odber kultúr: č. IMI 390101

KMEŇ: FOC PG97/1062/116/1.1

Odber kultúr: č. IMI 390102

KMEŇ: FOC PG B22/SP1287/3.1

Odber kultúr: č. IMI 390103

KMEŇ: FOC PG SH 1

Odber kultúr: č. IMI 390104

KMEŇ: FOC PG B22/SP1190/3.2

Odber kultúr: č. IMI 390105

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Phlebiopsis gigantea

(SANCO/1863/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat,

a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch

uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 208

Pythium oligandrum

KMEŇ: M1

Odber kultúr: č. ATCC 38472

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Pythium oligandrum

M1 (SANCO/1864/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich

posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku.

č. 209

Streptomyces

K61 (predtým

S. griseoviridis

)

KMEŇ: K61

Odber kultúr: č. DSM 7206

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Streptomyces

(predtým

Streptomyces griseoviridis

) K61 (SANCO/1865/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 210

Trichoderma atroviride

(predtým

T. harzianum

)

KMEŇ: IMI 206040

Odber kultúr: č. IMI 206040,

ATCC 20476;

KMEŇ: T11

Odber kultúr: č.

Odber kultúr španielskeho typu CECT

20498, identické s IMI 352941

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Trichoderma atroviride

(predtým

T. harzianum

) IMI 206040 (SANCO/1866/2008) a T-11 (SANCO/1841/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby

odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré

kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 211

Trichoderma polysporum

KMEŇ

Trichoderma polysporum

IMI

206039

Odber kultúr: č. IMI 206039, ATCC

20475

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Trichoderma polysporum

IMI 206039 (SANCO/1867/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec

a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 212

Trichoderma harzianum

Rifai

KMEŇ

Trichoderma harzianum

T-22;

Odber kultúr: č. ATCC 20847

KMEŇ

Trichoderma harzianum ITEM 908

;

Odber kultúr: č. CBS 118749

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Trichoderma harzianum

T-22 (SANCO/1839/2008) a

ITEM 908

(SANCO/1840/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 213

Trichoderma asperellum

(predtým

T. harzianum

)

KMEŇ: ICC012

Odber kultúr: č. CABI CC IMI 392716

KMEŇ

Trichoderma asperellum

(predtým

T. viride T25

) T11

Odber kultúr: č. CECT 20178

KMEŇ

Trichoderma asperellum

(predtým

T. viride TV1

) TV1

Odber kultúr: č. MUCL 43093

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Trichoderma asperellum

(predtým

T. harzianum

) ICC012 (SANCO/1842/2008) a

Trichoderma asperellum

(predtým

T. viride T25 a TV1

) T11 a TV1 (SANCO/1868/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec

a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská

vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku.

č. 214

Trichoderma gamsii

(predtým

T. viride

)

KMEŇ

ICC080

Odber kultúr: č. IMI CC č. 392151 CABI

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Trichoderma gamsii

(SANCO/1868/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat,

a najmä jej dodatky I a II. V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch

uvedú opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 215

Verticillium albo-atrum

(predtým

Verticillium dahliae)

KMEŇ

Verticillium albo-

-atrum

izolát

WCS850

Odber kultúr: č. CBS 276.92

Neuplatňuje sa

Žiadne relevantné

nečistoty

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o

Verticillium albo-

-atrum

(predtým

Verticillium dahliae

) WCS850 (SANCO/1870/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

V prípade potreby odborné pracoviská vo svojich posudkoch uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 216

Abamectin

CAS No 71751-41-2

avermectin B

1a

CAS No 65195-55-3

Avermectin B

1b

CAS No 65195-56-4

abamectin

CIPAC No 495

AvermectinB

1a

(10E,14E,16E,22Z)-(1R,4S,5′S,6S,6′R,8R,12S,

13S,20R,21R,24S)-6′-[(S)-

sec-butyl]-21,24-dihydroxy-

5′,11.13,22-tetramethyl-2-

oxo-3.7,19-trioxatetracyclo[15.6.1.1

4,8

0

20,24

]pentacosa-10.14,16,22-tetraene-6-

spiro-2′-(5′,6′-dihydro-2′ H-pyran)-

12-yl 2,6-dideoxy-4-

O-(2,6-dideoxy-3-O-methyl-

α-L-arabino-hexopyranosyl)-3-O-methyl-α-L-arabinohexopy-ranoside

AvermectinB

1b

(10E,14E,16E,22Z)-

(1R,4S,5′S,6S,6′R,8R,12S,

13S,20R,21R,24S)-21,24-

dihydroxy-6′-isopropyl-

5′,11.13,22-tetramethyl-2-

oxo-3.7,19-trioxatetracyclo[ 15.6.1.1

4,8

0

20,24

]pentacosa-10.14,16,22-tetraene-6-

spiro-2′-(5′,6′-dihydro-2′ H-pyran)-

12-yl 2,6-dideoxy-4-

O-(2,6-dideoxy-3-O-methyl-

α-L-arabino-hexopyranosyl)-3-O-methyl-α-L-arabinohexopy-ranoside

≥ 850

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd, akaricíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

abamectin, na iné použitia ako na citrusy, šalát a paradajky kontrolný ústav a odborné

pracoviská venujú osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005

Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia,

aby boli pred vydaním rozhodnutia o registrácii poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa abamectinu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 11. júla 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva rezíduám rastlinného pôvodu v potravinách a zhodnotí

expozíciu spotrebiteľa prostredníctvom výživy,

– referenčné laboratórium a ústav včelárstva ochrane včiel, necielených článkonožcov,

vtákov, cicavcov a vodných organizmov; v súvislosti s týmito identifikovanými rizikami

v odborných posudkoch podľa potreby uvedú opatrenia na zníženie rizika, ako napríklad

ochranné zóny, ochranné obdobia, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží

– ďalšie štúdie o špecifikácii,

– informácie týkajúce sa hodnotenia rizika pre vtáky a cicavce,

– informácie týkajúce sa vodných organizmov vzhľadom na hlavné metabolity v pôde,

– informácie týkajúce sa rizika pre podzemnú vodu vzhľadom na metabolit U8.

Držiteľ registrácie poskytne tieto štúdie Komisii a kontrolnému ústavu do dvoch rokov

od zaradenia tejto účinnej látky.

č. 217

Epoxiconazole

CAS No 135319-73-

2 (formerly 106325-

08-0)

CIPAC No 609

(2RS, 3SR)-1-[3-(2-chlorophenyl)-

2,3-epoxy-2-(4-

fluorophenyl)

propyl]-1H-

1.2,4-triazole

≥ 920

1. 5. 2009

30. 4. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad sa zohľadňujú závery revíznej správy týkajúcej sa

epoxiconazolu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat

11. júla 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva expozícii spotrebiteľa metabolitmi epoxiconazolu (triazolu)

prostredníctvom výživy,

– hydrometeorologický ústav možnému rozsiahlemu prenosu vzduchom,

– referenčné laboratórium riziku pre vodné organizmy, vtáky a cicavce; v prípade potreby

v odbornom posudku uvedie opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie do dvoch rokov od prijatia usmernení OECD o testovaní narúšania

endokrinného systému alebo usmernení o testovaní schválených Spoločenstvom predloží

kontrolnému ústavu a Komisii ďalšie štúdie o možnom narúšaní endokrinného systému

v súvislosti s epoxiconazolom.

Držiteľ registrácie predloží kontrolnému ústavu a Komisii najneskôr do 30. júna 2009

monitorovací program na hodnotenie rozsiahleho prenosu epoxiconazolu vzduchom a súvisiacich

environmentálnych rizík. Výsledky tohto monitorovania predloží vo forme monitorovacej

správy kontrolnému ústavu a Komisii najneskôr do 31. decembra 2011.

Držiteľ registrácie predloží kontrolnému ústavu a Komisii najneskôr do dvoch rokov

od zaradenia tejto účinnej látky informácie o rezíduách metabolitov epoxiconazolu

v prvotných plodinách, v striedajúcich sa plodinách a v produktoch živočíšneho pôvodu,

ako aj informácie týkajúce sa dlhodobého rizika pre bylinožravé vtáky a cicavce.

č. 218

Fenpropimorph

CAS No 67564-91-4

CIPAC No 427

(RS)-cis-4-[3-(4-tert-butylphenyl)-

2-methylpropyl]-2,6-

dimethylmor-pholine

≥ 930

1. 5. 2009

30. 4. 2019

Časť A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

Časť B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa fenpropimorphu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 11. júla 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a pracovníkov; v odbornom posudku

predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov a opatrenia na zníženie

rizika s cieľom znížiť expozíciu, napríklad obmedzenie pracovnej záťaže, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete,

– výskumný ústav ochrane podzemných vôd, ak sa účinná látka použije v regiónoch s citlivými

pôdnymi podmienkami a/alebo klimatickými podmienkami,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov; v odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zníženie rizika, ako sú ochranné zóny, zníženie odtoku

vody a trysky na zníženie úletu, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží ďalšie štúdie s cieľom potvrdiť mobilitu metabolitu BF-421-7

v pôde. Tieto štúdie poskytne kontrolnému ústavu a Komisii do dvoch rokov od zaradenia

tejto účinnej látky.

č. 219

Fenpyroximate

CAS No 134098-61-6

CIPAC No 695

Tert-butyl (E)-alpha-(1,3-

dimethyl-5-phenoxypyrazol-4-ylmethyleneamino-oxy)-p-toluate

> 960

1. 5. 2009

30. 4. 2019

Časť A

Registrovať sa môžu len použitia ako akaricíd.

Nesmú sa registrovať tieto použitia

– použitie na vysoké plodiny s vysokým rizikom rozprášenia postreku, napríklad použitie

vzdušného rozprašovača pripojeného k traktoru a ručné aplikácie.

Časť B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa fenpyroximatu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 11. júla 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka a v odbornom posudku

predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium a ústav včelárstva vplyvu na vodné organizmy a necielené

článkonožce, pričom vo svojich posudkoch uvedú v prípade potreby opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží informácie na ďalšie riešenie

– rizika pre vodné organizmy pochádzajúceho z metabolitov s obsahom benzylu,

– rizika biomagnifikácie vodných potravinových reťazcov.

Držiteľ registrácie poskytne tieto informácie kontrolnému ústavu a Komisii do dvoch

rokov od zaradenia tejto účinnej látky.

č. 220

Tralkoxydim

CAS No 87820-88-0

CIPAC No 544

(RS)-2-[(EZ)-1-(ethoxyimino)

propyl]-3-hydroxy-5-

mesitylcyclohex-2-en-1-one

≥ 960

1. 5. 2009

30. 4. 2019

Časť A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

Časť B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa tralkoxydimu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 11. júla 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– výskumný ústav ochrane podzemných vôd, najmä pred metabolitom R173642 v pôde, ak

sa účinná látka použije v regiónoch s citlivými pôdnymi podmienkami a/alebo klimatickými

podmienkami,

– referenčné laboratórium ochrane bylinožravých cicavcov.

Odborné pracoviská v odborných posudkoch uvedú v prípade potreby opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží

– informácie, ktoré pomôžu pri riešení dlhodobého rizika pre bylinožravé cicavce,

ktoré vyplýva z používania tralkoxydimu.

Držiteľ registrácie poskytne takéto informácie kontrolnému ústavu a Komisii do dvoch

rokov od zaradenia tejto účinnej látky.

č. 221

Aclonifen

č. CAS: 74070-46-5

č. CIPAC: 498

2-chloro-6-nitro-3-

phenoxyaniline

≥ 970

Nečistota fenol predstavuje

toxikologic-ké riziko. Jej maximálna

hodnota je stanovená na

5 g/kg.

1. 8. 2009

31. 7. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

aclonifen, na iné použitia ako na slnečnicu kontrolný ústav a odborné pracoviská venujú

osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej

starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia, aby pred vydaním rozhodnutia

o registrácii boli poskytnuté všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa aclonifenu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 26. septembra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení

– musí kontrolný ústav venovať osobitnú pozornosť, aby špecifikácia technického materiálu

ako komerčne vyrobeného bola potvrdená a doložená vhodnými analytickými údajmi; v spolupráci

s úradom verejného zdravotníctva porovná a overí testovaný materiál použitý v dokumentoch

toxicity s touto špecifikáciou technického materiálu,

– musí úrad verejného zdravotníctva venovať osobitnú pozornosť ochrane bezpečnosti

operátora; v odbornom posudku predpíše používanie primeraných osobných ochranných

prostriedkov a opatrenia na zníženie rizika s cieľom znížiť expozíciu, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete prípravku,

– musí úrad verejného zdravotníctva venovať osobitnú pozornosť rezíduám striedajúcich

sa plodín a zhodnotiť expozíciu spotrebiteľov prostredníctvom výživy,

– musí referenčné laboratórium venovať osobitnú pozornosť ochrane vtákov, cicavcov,

vodných organizmov a necieľových rastlín; v súvislosti s týmito identifikovanými rizikami

vo svojom odbornom posudku uvedie v prípade potreby opatrenia na zníženie rizika,

ako napríklad ochranné zóny, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží ďalšie štúdie týkajúce sa rezíduí striedajúcich sa plodín

a príslušné informácie s cieľom potvrdiť posúdenie rizika pre vtáky, cicavce, vodné

organizmy a necieľové rastliny. Držiteľ registrácie takéto potvrdzujúce údaje a informácie

poskytne Komisii a kontrolnému ústavu do dvoch rokov od zaradenia tejto účinnej látky.

č. 222

Imidacloprid

č. CAS: 138261-41-3

č. CIPAC: 582

(E)-1-(6-chloro-3-pyridinylme-

thyl)-N-nitroimidazoli-din-2-ylideneamine

≥ 970

1. 8. 2009

31. 7. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

Na ochranu necieľových organizmov, najmä medonosných včiel

a vtákov, v prípade použitia na ošetrenie osiva

– obaľovanie osiva sa vykoná iba v profesionálnych zariadeniach vybavených na ošetrenie

osiva. V týchto zariadeniach sa musia použiť najlepšie dostupné techniky, aby sa vylúčila

možnosť tvorby oblakov prachu počas skladovania, prepravy a aplikácie,

– použije sa primerané aplikačné zariadenie na zabezpečenie vysokého stupňa zapracovania

do pôdy, minimalizácie strát a minimalizácie tvorby oblakov prachu; na etikete, náveske

alebo na balení osiva ošetreného imidaclopridom musí byť uvedená informácia o jeho

ošetrení touto účinnou látkou, ako aj všetky opatrenia na zníženie rizika uvedené

v rozhodnutí o registrácii a na etikete prípravku na ochranu rastlín, ktorým bolo

toto osivo ošetrené.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

imidacloprid, na iné použitia ako na rajčiaky v skleníkoch venujú kontrolný ústav

a odborné pracoviská osobitnú pozornosť kritériám ustanoveným v § 11 ods. 12 zákona

č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z.

a zabezpečia, aby pred vydaním rozhodnutia o registrácii boli poskytnuté všetky potrebné

údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa imidaclopridu, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 26. septembra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka, pričom v odbornom

posudku predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium a ústav včelárstva vplyvu na vodné organizmy, necieľové

článkonožce, dážďovky, iné pôdne makroorganizmy, pričom v odborných posudkoch uvedú

v prípade potreby opatrenia na zníženie rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku,

– ústav včelárstva ochrane medonosných včiel, najmä v prípade aplikácie postrekom,

pričom v odbornom posudku uvedie v prípade potreby opatrenia na zníženie rizika, ktoré

kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží

– informácie týkajúce sa hodnotenia rizika pre operátorov a pracovníkov,

– informácie týkajúce sa hodnotenia rizika pre vtáky a cicavce.

Držiteľ registrácie poskytne takéto potvrdzujúce údaje a informácie

Komisii a kontrolnému ústavu do dvoch rokov od zaradenia tejto účinnej látky.

č. 223

Metazachlór

č. CAS: 67129-08-2

č. CIPAC: 411

2-chloro-N-(pyrazol-1-

ylmethyl)acet-2′,6′-xylidide

≥ 940

Toluén, nečistota vznikajúca

pri výrobe,

sa

považuje za toxikologic-ké

riziko. Jeho maximálna

hodnota je

stanovená na 0,01 %.

1. 8. 2009

31. 7. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd v maximálnom množstve 1,0 kg/ha iba

každý tretí rok na tom istom poli.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa metazachlóru, finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 26. septembra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musí venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov,

– výskumný ústav ochrane podzemných vôd, ak sa účinná látka použije v regiónoch s citlivými

pôdnymi podmienkami a/alebo klimatickými podmienkami.

Odborné pracoviská v odborných posudkoch v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku, a začnú sa monitorovacie

programy na overenie potenciálnej kontaminácie podzemnej vody metabolitmi 479M04,

479M08, 479M09, 479M11 a 479M12 v citlivých oblastiach.

Ak bude metazachlór klasifikovaný podľa § 23 zákona č. 163/2001 Z. z. o chemických

látkach a chemických prípravkoch v znení neskorších predpisov ako látka „s obmedzenými

dôkazmi o karcinogénnom účinku“, držiteľ registrácie predloží ďalšie informácie týkajúce

sa relevantnosti metabolitov 479M04, 479M08, 479M09, 479M11 a 479M12 so zreteľom na

rakovinu.

Držiteľ registrácie poskytne tieto informácie Komisii a kontrolnému ústavu do šiestich

mesiacov od oznámenia rozhodnutia o klasifikácii tejto účinnej látky.

č. 224

Kyselina octová (Acetic acid)

č. CAS: 64-19-7

č. CIPAC: nepridelené

Kyselina octová

≥ 980

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o kyseline octovej (SANCO/2602/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 225

Síran hlinito-amónny (Aluminium ammonium sulphate)

č. CAS: 7784-26-1

č. CIPAC: nepridelené

Síran hlinito-

-amónny

≥ 960

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o sírane hlinito-

-amónnom (SANCO/2985/2008) finali­zovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie

zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 226

Kremičitan hlinitý (Aluminium silicate)

č. CAS: 1332-58-7

č. CIPAC: nepridelené

Nie je k dispozícii. Chemický názov: kaolín

≥ 999,8

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o kremičitane hlinitom (SANCO/2603/2008) finalizo­vanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 227

Octan amónny (Ammonium acetate)

č. CAS: 631-61-8

č. CIPAC: nepridelené

Octan amónny

≥ 970

Relevantná nečistota: ťažké kovy, ako je napr. olovo (Pb), najviac 10 ppm

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o octane amónnom (SANCO/2986/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 228

Krvná múčka (Blood meal)

č. CAS: nepridelené

č. CIPAC: nepridelené

Nie je k dispozícii.

≥ 990

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent. Krvná múčka musí byť v súlade s nariadením

(ES) č. 1774/2002.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o krvnej múčke (SANCO/2604/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 229

Acetylid vápenatý (Calcium carbide)

č. CAS: 75-20-7

č. CIPAC: nepridelené

Acetylid vápenatý

≥ 765

Obsahuje 0,08 až 0,52 g/kg fosfidu vápenatého.

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o acetylide vápenatom (SANCO/2605/2008) finalizo­vanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 230

Uhličitan vápenatý (Calcium carbonate)

č. CAS: 471-34-1

č. CIPAC: nepridelené

Uhličitan vápenatý

≥ 995

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o uhličitane vápenatom (SANCO/2606/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 231

Oxid uhličitý (Carbon dioxide)

č. CAS: 124-38-9

Oxid uhličitý

≥ 99,9 %

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fumigant.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o oxide uhličitom (SANCO/2987/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 232

Denatónium-benzoát (Denathonium benzoate)

č. CAS: 3734-33-6

č. CIPAC: nepridelené

Benzyldietyl[[2,6-xylyľkarba-moyl] metyl] amónium benzoát

≥ 995

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o denatónium-benzoáte (SANCO/2607/2008) finalizo­vanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 233

Etylén

č. CAS: 74-85-1

č. CIPAC: nepridelené

Etén

≥ 99%

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako rastový regulátor rastlín.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o etyléne (SANCO/2608/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 234

Výťažok z čajovníka (tea tree)

č. CAS: Olej z čajovníka 68647-73-4

Jeho hlavnými zložkami sú

terpinen-4-ol 562-74-3

γ-terpinene 99-85-4

α-terpinene 99-86-5

1,8-cineol 470-82-6

č. CIPAC: nepridelené

Olej z čajovníka je zložitá zmes chemických látok.

Hlavné zložky

terpinen-4-ol ≥ 300 g/kg

γ-terpinene 100 g/kg

α-terpinene ≥ 50 g/kg

1,8-cineol stopy

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o výťažku z čajovníka (SANCO/2609/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 235

Zvyšky z destilácie tuku (Fat destillation residues)

č. CAS: nepridelené

č. CIPAC: nepridelené

Nie je k dispozícii.

≥ 40 % štiepených mastných kyselín.

Relevantná nečistota: nikel (Ni) najviac 200 mg/kg

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent. Zvyšky z destilácie tuku živočíšneho

pôvodu musia byť v súlade s nariadením (ES) č. 1774/ 2002.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o zvyškoch z destilácie tuku (SANCO/2610/2008) finalizovanej Stálym

výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 236

Mastné kyseliny C

7

- C

20

č. CAS: 112-05-0 (kyselina pelargónová)

67701-09-1 (C

7

-C

18

mastné kyseliny a C

18

nenasýtené draselné soli)

124-07-2 (kyselina kaprylová)

334-48-5 (kyselina kaprínová)

143-07-7 (kyselina laurová)

112-80-1 (kyselina olejová)

85566-26-3 (mastné kyseliny C

8

-C

10

metylestery)

111-11-5 (metyl-oktanoát)

110-42-9 (metyl-dekanoát)

č. CIPAC: nepridelené

Kyselina nonánová,

kyselina kaprylová, kyselina pelargónová, kyselina kaprí­nová, kyselina laurová, kyse­lina

olejová (pri každej kyseline je uvedený kód ISO),

kyselina oktánová, kyselina nonánová, kyselina deká-nová, kyselina dodekánová, kyselina

cis-9-oktadekánová (pri každej kyseline je uvedený názov IUPAC),

mastné kyseliny, C

7

-C

10

, metylestery

≥ 889 (kyselina pelargónová)

≥ 838 mastné

kyseliny

≥ 99 % metylestery mastných kyselín

1. 9. 2009

31. 8.

2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd, akaricíd, herbicíd a rastový regulátor

rastlín.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o mastných kyselinách (SANCO/2610/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 237

Výťažok z cesnaku

č. CAS: 8008-99-9

č. CIPAC: nepridelené

Potravinový koncentrát cesnakovej

šťavy

≥ 99,9 %

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent, insekticíd a nematocíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o výťažku z cesnaku (SANCO/2612/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 238

Kyselina giberelínová (Gibberellic acid)

č. CAS: 77-06-5

č. CIPAC: 307

(3S,3aS,4S,4aS,7-S,9aR,9bR,12S)-7,12-dihy-droxy-3-metyl-

6-metylén-2-oxoperhydro-4a, 7-metano-9b,3-propenol(l,2-b)furán-4-kyselina karboxylová

Alt: (3S,3aR,4S,4aS,6-S,8aR,8bR,HS)- 6,11-dihy-droxy- 3 -metyl-12-metylén-2-oxo-4a,6-metano-3,8b-prop-lenoperhydroindenol

(1,2-b) furán-4-kyselina karboxylová

≥ 850

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako rastový regulátor rastlín.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o kyseline giberelínovej (SANCO/2613/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 239

Giberelíny (Gibberellins)

č. CAS: GA4: 468-44-0

GA7: 510-75-8

zmes GA4A7: 8030-53-3

č. CIPAC: nepridelené

GA4

(3S,3aR,4S,4aR,7R,9aR,9b R,12S)-12-hydroxy-3-metyl-6-metylén-2-oxoperhydro-4a, 7-metano-3,9b-propanoazuleno[l,2-b]furán-4-kyselina

karboxy­lová

GA7

(3S,3aR,4S,4aR,7R,9aR,9b R,12S)-12-hydroxy-3-metyl-6-metylén-2-oxoperhydro-4a, 7-metano-9b,3-propenoazuleno[l,2-b]furán-4-kyselina

karboxylová

Revízna správa (SANCO/2614/2008)

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako rastový regulátor rastlín.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o giberelínoch (SANCO/2614/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 240

Hydrolyzované proteíny

Urea hydrolyzát repnej melasy (Beet molasses urea hydrolysate)

Hydrolyzát kolagénu/proteínov (Collagen protein hydrolysate)

č. CAS: nepridelené

č. CIPAC: nepridelené

Nie je k dispozícii.

Urea hydrolyzát repnej melasy: surové proteíny najmenej

360 g/kg (36 hmotnostných percent).

Hydrolyzát kolagénu/ proteínov: obsah organického dusíka > 240 g/kg

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant. Hydrolyzované proteíny živočíšneho

pôvodu musia byť v súlade s nariadením (ES) č. 1774/ 2002.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o hydrolyzovaných proteínoch (SANCO/2615/2008) finalizovanej Stálym

výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 241

Síran železnatý (Iron sulphate)

Síran železnatý bezvodý č. CAS: 7720-78-7

Monohydrát síranu železnatého

č. CAS: 17375-41-6

Heptahydrát síranu železnatého

č. CAS: 7782-63-0

č. CIPAC: nepridelené

Síran železnatý

Síran železnatý bezvodý

≥ 367,5

Monohydrát síranu železnatého

≥ 300

Heptahydrát síranu železnatého

≥ 180

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o sírane železnatom (SANCO/2616/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 242

Kremelina (infuzóriová hlinka) (Kieselgur (Diatomaceous earth))

č. CAS: 61790-53-2

č. CIPAC: 647

Kremelina (infuzóriová

hlinka)

920 ± 20

Si0

2

infuzóriovej hlinky.

Najviac 0,1 % častíc kryštalického kremeňa (s priemerom nižším ako 50 µm).

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd a akaricíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o kremeline (SANCO/2617/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 243

Vápenec (Limestone)

č. CAS: 1317-65-3

č. CIPAC: nepridelené

Nie je k dispozícii.

≥ 980

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o vápenci (SANCO/2618/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 244

Metyl(nonyl)ketón

č. CAS: 112-12-9

č. CIPAC: nepridelené

Undekán-2-ol

≥ 975

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o metyl(nonyl)ketóne (SANCO/2619/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 245

Čierne korenie (Pepper)

č. CAS: nepridelené

č. CIPAC: nepridelené

Čierne korenie - Piper nigrum

Čierne korenie je zložitá zmes chemických látok, obsah zložky piperín ako ukazovateľa

by mal byť najmenej

4 %.

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o čiernom korení (SANCO/2620/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 246

Rastlinné oleje/citronelový olej

č. CAS: 8000-29-1

č. CIPAC: nepridelené

Citronelový olej je zložitá zmes chemických látok.

Jeho hlavnými zložkami sú

citronelál (3,7-dimetyl-6-oktenal),

geraniol ((E)-3,7-dimetyl-2,6-oktadién-l-ol),

citronelol (3,7-dimetyl-6-oktán-2-ol),

geranylacetát (3,7-dimetyl-6-oktén-lyl acetát).

Relevantné nečistoty

metyl-eugenol a metyl-izoeugenol najviac 0,1 %

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o citronelovom oleji (SANCO/2621/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 247

Rastlinné oleje/klinčekový olej (clove oil)

č. CAS: 94961-50-2 (klinčekový olej)

97-53-0 (Eugenol – hlavná zložka)

č. CIPAC: nepridelené

Klinčekový olej je zložitá zmes chemických látok.

Jeho hlavnou zložkou je eugenol.

≥ 800

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd a baktericíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o klinčekovom oleji (SANCO/2622/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 248

Rastlinné oleje/repkový olej

č. CAS: 8002-13-9

č. CIPAC: nepridelené

Repkový olej

Repkový olej je zložitá zmes mastných kyselín.

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd a akaricíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o repkovom oleji (SANCO/2623/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 249

Rastlinné oleje/mätový olej (spear mint oil)

č. CAS: 8008-79-5

č. CIPAC: nepridelené

Mätový olej

≥ 550

ako L-karvón

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako rastový regulátor rastlín.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o mätovom oleji (SANCO/2624/2008) finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 250

Hydrogénuhličitan draselný (Potassium hydrogen carbonate)

č. CAS: 298-14-6

č. CIPAC: nepridelené

Hydrogénuhliči-tan draselný

≥ 99,5 %

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o hydrogénuhličitane draselnom (SANCO/2625/2008) finalizovanej Stálym

výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 251

Putrescín (1,4-diaminobután)

č. CAS: 110-60-1

č. CIPAC: nepridelené

Bután-1,4-diamín

≥ 990

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o putrescíne (SANCO/2626/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 252

Pyretríny

č. CAS: (A) a (B)

Pyretríny: 8003-34-7

Výťažok A: výťažky z

Chrysanthemum

cinerariaefolium

89997-63-7

pyretrín 1: CAS 121-21-1

pyretrín 2: CAS 121-29-9

cinerín 1: CAS 25402-06-6

cinerín 2: CAS 121-20-0

jasmolín 1: CAS 4466-14-2

jasmolín 2: CAS 1172-63-0

Výťažok B: pyretrín 1: CAS 121-21-1

pyretrín 2: CAS 121-29-9

cinerín 1: CAS 25402-06-6

cinerín 2: CAS 121-20-0

jasmolín 1: CAS 4466-14-2

jasmolín 2: CAS 1172-63-0

č. CIPAC: 32

Pyretríny sú zložité zmesi chemických látok.

Výťažok A

≥ 500 pyretrínov

Výťažok B: ≥ 480 pyretrínov

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o pyretrínoch (SANCO/2627/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 253

Kremenný piesok (Quartz sand)

č. CAS: 14808-60-7

č. CIPAC: nepridelené

Kremeň, oxid kremičitý, Si0

2

≥ 915

Najviac 0,1 % častíc kryštalického kremeňa (s priemerom nižším ako 50 µm).

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o kremennom piesku (SANCO/2628/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 254

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/rybí olej

č. CAS: 100085-40-3

č. CIPAC: nepridelené

Rybí olej

≥ 99 %

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent. Rybí olej musí byť v súlade s nariadením

(ES) č. 1774/2002.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o rybom oleji (SANCO/2629/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 255

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/ovčí tuk

č. CAS: 98999-15-6

č. CIPAC: nepridelené

Ovčí tuk

Čistý ovčí tuk obsahuje najviac 0,18 hmotnostných percent vody.

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent. Ovčí tuk musí byť v súlade s nariadením

(ES) č. 1774/2002.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o ovčom tuku (SANCO/2630/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 256

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho

alebo rastlinného pôvodu/surový

tallový olej

č. CAS: 8002-26-4

č. CIPAC: nepridelené

Surový tallový olej

Surový tallový olej je

zložitá zmes živice

z tallového oleja

a mastných kyselín.

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o surovom tallovom oleji (SANCO/2631/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 257

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/decht z tallového oleja

(tall oil pitch)

č. CAS: 8016-81-7

č. CIPAC: nepridelené

Decht z tallového oleja

Zložitá zmes esterov mastných kyselín, živice a malého množstva dimérov a trimérov

živičných a mastných kyselín.

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o dechte z tallového oleja (SANCO/2632/2008) finalizovanej Stálym

výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 258

Výťažok z morských rias (predtým výťažok z morských rias a chaluhy)

č. CAS: nepridelené

č. CIPAC: nepridelené

Výťažok z morských rias.

Výťažok z morských rias je zložitá zmes. Jeho hlavnými zložkami ako ukazovateľmi sú

manitol, fukoidany a algináty. Revízna správa SANCO/2634/ 2008

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako rastový regulátor rastlín.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o výťažku z morských rias (SANCO/2634/2008) finalizovanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 259

Kremičitan hlinitosodný (Sodium aluminium silicate)

č. CAS: 1344-00-9

č. CIPAC: nepridelené

Kremičitan hlinitosodný

Na

x

[(A10

2

)

x

(Si0

2

)

y

] ×

z

h

2

0

1 000

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako repelent.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o kremičitane hlinitosodnom (SANCO/2635/2008) finalizovanej Stálym

výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 260

Chlórnan sodný (Sodium hypochlorite)

č. CAS: 7681-52-9

č. CIPAC: nepridelené

Chlórnan sodný

10 hmotnostných percent vyjadrených ako chlór.

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako dezinfekčný prostriedok.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o chlórnane sodnom (SANCO/2988/2008) finalizo­vanej Stálym výborom

pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 261

Lineárne motýlie feromóny (Straight chain lepidopteran pheromones)

(E)-5-decén-l-yl acetát

č. CAS: 38421-90-8

č. CIPAC: nepridelené

(E)-8-dodecen-l-yl acetate

č. CAS: 38363-29-0

č. CIPAC: nepridelené

(E/Z)-8-dodecén-l-yl acetát č. CAS: nie je k dispozícii

č. CIPAC: nie je k dispozícii

(Z)-8-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: 28079-04-1

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-9-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: 16974-11-1

č. CIPAC: 422

(E,Z)-7,9-dodekadién-l-yl acetát

č. CAS: 54364-62-4

č. CIPAC: nepridelené

(E)-11-tetradecén-1-yl acetát

č. CAS: 33189-72-9

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-9-tetradecén-l-yl acetát č. CAS: 16725-53-4

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-11-tetradecén-1-yl acetát

č. CAS: 20711-10-8

č. CIPAC: nepridelené

(Z,E)-9, 12-tetradekadién-l-yl acetát

č. CAS: 31654-77-0

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-11-hexadecén-l-yl acetát č. CAS: 34010-21-4

č. CIPAC: nepridelené

(Z,E)-7, 11-hexadekadién-l-yl acetát

č. CAS: 51606-94-4

č. CIPAC: nepridelené

(E,Z)-2, 13-oktadekadién-l-yl acetát

č. CAS: 86252-65-5

č. CIPAC: nepridelené

Skupina alkoholov

(E)-5-decén-l-ol

č. CAS: 56578-18-8

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-8-dodecén-l-ol

č. CAS: 40642-40-8

č. CIPAC: nepridelené

(E,E)-8,10-dodekadién-l-ol

č. CAS: 33956-49-9

č. CIPAC: nepridelené

tetradekán-1-ol

č. CAS: 112-72-1

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-11-hexadecén-1-ol

č. CAS: 56683-54-6

č. CIPAC: nepridelené

Skupina aldehydov

(Z)-7-tetradecenal

č. CAS: 65128-96-3

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-9-hexadecenal

č. CAS: 56219-04-6

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-11–hexadecenal

č. CAS: 53939-28-9

č. CIPAC: nepridelené

(Z)-l 3-oktadecenal

č. CAS: 58594-45-9

č. CIPAC: nepridelené

Zmesi acetátov

i) (Z)-8-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: 28079-04-1

č. CIPAC: nepridelené

a ii) dodecyl acetát

č. CAS: 112-66-3

č. CIPAC: nepridelené

i) (Z)-9-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: 16974-11-1

č. CIPAC: 422 a

ii) dodecyl acetát

č. CAS: 112-66-3

č. CIPAC: 422;

i) (E,Z)-7,9-dodekadién-l-yl acetát

č. CAS: 55774-32-8

č. CIPAC: nepridelené

ii) (E,E)-7,9-dodekadién-l-yl acetát

č. CAS: 54364-63-5

č. CIPAC: nepridelené

i) (Z,Z)-7,11-hexadekadién-l-yl acetát a

ii) (Z,E)-7,11-hexadekadién-l-yl acetát

č. CAS: i) & ii) 53042-79-8

č. CAS: i) 52207-99-5

č. CAS: ii) 51606-94-4

č. CIPAC: nepridelené;

Zmesi aldehydov

i) (Z)-9-hexadecenal

č. CAS 56219-04-6

č. CIPAC nepridelené a

ii) (Z)-11-hexadecenal

č. CAS: 53939-28-9

č. CIPAC: nepridelené a

iii) (Z)-13-oktadecenal

č. CAS: 58594-45-9

č. CIPAC: nepridelené;

Rôzne zmesi

i) (E)-5-decén-l-yl acetát

č. CAS: 38421-90-8

č. CIPAC: nepridelené a

ii) (E)-5-decén-l-ol

č. CAS: 56578-18-8

č. CIPAC: nepridelené;

i) (E/Z)-8-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: ako jednotlivé izoméry

č. CIPAC: nepridelené; a

i) (E)-8-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: (E) 38363-29-0

č. CIPAC: nepridelené a

i) (Z)-8-dodecén-l-yl acetát

č. CAS: (Z) 28079-04-1

č. CIPAC: nepridelené a

ii) (Z)-8-dodecén-l-ol

č. CAS: ii) 40642-40-8

č. CIPAC: nepridelené;

i) (Z)-11-hexadecenal

č. CAS: 53939-28-9

č. CIPAC: nepridelené a

ii) (Z)-11-hexadecén-l-yl acetát

č. CAS: 34010-21-4

č. CIPAC: nepridelené

Skupina acetátov

(E)-5-decén-l-yl acetát

(E)-8-dodecén-l-yl acetát

(E/Z)-8-dodecén-l-yl acetát ako jednotlivé izoméry

(Z)-8-dodecén-l-yl acetát

(Z)-9-dodecén-l-yl acetát

(E,Z)-7,9-dodekadién-1-yl acetát

(E)-11-tetradecén-1-yl acetát

(Z)-9-tetradecén-l-yl acetát

(Z)-11-tetradecén-1-yl acetát

(Z,E)-9, 12-tetradekadién-l-yl acetát

Z-11-hexadecen-l-yl acetate

(Z,E)-7, 11-hexadekadién-l-yl acetát

(E,Z)-2, 13-oktadekadién-l-yl acetát

Skupina alkoholov

(E)-5-decén-l-ol

(Z)-8-dodecén-l-ol

(E,E)-8,10-dodekadién-1-ol

tetradekán-1-ol

(Z)-11-hexadecén-1-ol

Skupina aldehydov

(Z)-7-tetradecenal

(Z)-9-hexadecenal

(Z)-11-hexadecenal

(Z)-l3-oktadecenal

Zmesi acetátov

i) (Z)-8-dodecen-l-yl acetate

a ii) dodecyl acetate;

i) (Z)-9-dodecen-l-yl acetate a

ii) dodecyl acetát;

i) (E,Z)-7,9-dodekadién-l-yl acetát,

ii) (E,E)-7,9-dodecadien-l-yl acetate;

i) (Z,Z)- 7,11-hexadecadien-1-yl acetate a

ii) (Z,E)-7,11- hexadecadien-1-yl acetate

Zmesi aldehydov

i) (Z)-9-hexadecenal a

ii) (Z)-11-hexadecenal

iii) (Z)-13-oktadecenal;

Rôzne zmesi

i) (E)-5-decén-l-yl acetát a

ii) (E)-5-decén-l-ol;

i) (E/Z)-8-dodecén-l-yl acetát a

i) (E)-8-dodecén-l-yl acetát a

i) (Z)-8-dodecén-l-yl acetát a

ii) (Z)-8-dodecén-l-ol

a

i) (Z)-11-hexadecenal a

ii) (Z)-11-hexadecén-1-yl acetát

Revízna správa

(SANCO/263 3/2008)

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktanty.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o lineárnych motýlích feromónoch (SANCO/2633/ 2008) finalizovanej

Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 262

Trimethylamine hydrochloride

č. CAS: 593-81-7

č. CIPAC: nepridelené

Trimethylamine hydrochloride

≥ 988

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o trimetylamóne hydrochloride (SANCO/2636/ 2008) finalizovanej Stálym

výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 263

Močovina

č. CAS: 57-13-6

č. CIPAC: 8352

Močovina

≥ 98 hmotnostných percent

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant a fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o močovine (SANCO/2637/2008) finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 264

Z-13-hexadecén-11-yn-l-yl acetát

č. CAS: 78617-58-0

č. CIPAC: nepridelené

Z-13-hexadecen-11-yn-1-yl acetate

≥ 75%

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o Z-13- hexadecén-11-yn-l-yl acetáte (SANCO/ 2649/2008) finalizovanej

Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 265

Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-dokosatetraen-l-yl izobutyrát

č. CAS: 135459-81-3

č. CIPAC: nepridelené

Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-dokosa-tetraen-1-yl izobutyrát

≥ 90%

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako atraktant.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy o Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-dokosatetraen-l-yl izobutyráte (SANCO/2650/2008)

finalizovanej Stálym výborom pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, a najmä jej

dodatky I a II.

Odborné pracoviská v odbornom posudku v prípade potreby uvedú opatrenia na zníženie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 266

Fosfid hlinitý (Aluminium phosphide)

č. CAS: 20859-73-8

č. CIPAC: 227

Fosfid hlinitý

≥ 830

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd a rodenticíd vo forme prípravkov pripravených

na použitie s obsahom fosfidu hlinitého.

Ako rodenticíd môže byť registrované len použitie vo vonkajších priestoroch.

Registrácie by mali byť určené len pre profesionálnych používateľov.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa fosfidu hlinitého finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva ochrane spotrebiteľov a zaisteniu, aby spotrebované

prípravky pripravené na použitie, ktoré obsahujú fosfid hlinitý, boli odstránené z potravinových

tovarov pri použití proti škodlivým organizmom počas skladovania, a v odbornom posudku

určí primeranú dodatočnú zadržovaciu lehotu, ktorú kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka a v odbornom posudku

predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov a ochranných prostriedkov

dýchacích orgánov, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva ochrane operátorov a pracovníkov počas fumigácie pri

použití vo vnútorných priestoroch,

– úrad verejného zdravotníctva ochrane pracovníkov počas opätovného vstupu (po období

fumigácie) pri použití vo vnútorných priestoroch,

– úrad verejného zdravotníctva ochrane okolostojacich osôb proti úniku plynu pri použití

vo vnútorných priestoroch,

– referenčné laboratórium ochrane vtákov a cicavcov; vo svojom odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zmiernenie rizika, ako napríklad uzavretie nôr, a v prípade

potreby dosiahnutie úplného zapracovania granúl do pôdy, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov; vo svojom odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zmiernenie rizika, akými sú napr. ochranné pásma medzi

ošetrovanými územiami a povrchovými vodnými plochami, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku.

č. 267

Fosfid vápenatý (Calcium phosphide)

č. CAS: 1305-99-3

č. CIPAC: 505

Fosfid vápenatý

≥ 160

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia vo vonkajších priestoroch ako rodenticíd vo forme

prípravkov pripravených na použitie s obsahom fosfidu vápenatého.

Registrácie by mali byť určené len pre profesionálnych používateľov.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa fosfidu vápenatého finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka a vo svojom odbornom

posudku predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov a ochranných

prostriedkov dýchacích orgánov, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete,

– referenčné laboratórium ochrane vtákov a cicavcov; vo svojom odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zmiernenie rizika, ako napríklad uzavretie nôr, a v prípade

potreby dosiahnutie úplného zapracovania granúl do pôdy, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov; vo svojom odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zmiernenie rizika, akými sú napr. ochranné pásma medzi

ošetrovanými územiami a povrchovými vodnými plochami, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete.

č. 268

Fosfid horečnatý (Magnesium phosphide)

č. CAS: 12057-74-8

č. CIPAC: 228

Fosfid horečnatý

≥ 880

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako insekticíd a rodenticíd vo forme prípravkov pripravených

na použitie s obsahom fosfidu horečnatého.

Ako rodenticíd môže byť registrované len použitie vo vonkajších priestoroch.

Registrácie by mali byť určené len pre profesionálnych používateľov.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa fosfidu horečnatého finalizovanej Stálym výborom pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva ochrane spotrebiteľov a zaisteniu, aby spotrebované

prípravky pripravené na použitie s obsahom fosfidu horečnatého boli odstránené z potravinových

tovarov pri použití proti škodlivým organizmom počas skladovania, a v odbornom posudku

uvedie primeranú dodatočnú zadržovaciu lehotu, ktorú kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov a ochranných prostriedkov

dýchacích orgánov, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva ochrane operátorov a pracovníkov počas fumigácie pri

použití vo vnútorných priestoroch,

– úrad verejného zdravotníctva ochrane pracovníkov počas opätovného vstupu (po období

fumigácie) pri použití vo vnútorných priestoroch,

– úrad verejného zdravotníctva ochrane okolostojacich osôb proti úniku plynu pri použití

vo vnútorných prie­storoch,

– referenčné laboratórium ochrane vtákov a cicavcov; vo svojom odbornom posudku uvedie

opatrenia na zmiernenie rizika, ako napríklad uzavretie nôr, a v prípade potreby dosiahnutie

úplného zapracovania granúl do pôdy, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov; vo svojom odbornom posudku

uvedie opatrenia na zmiernenie rizika, akými sú napr. ochranné zóny medzi ošetrovanými

územiami a povrchovými vodnými plochami, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 269

Cymoxanil

č. CAS: 57966-95-7

č. CIPAC: 419

1 -[(E/Z)-2-cyano-2-meto-xyiminoacetyl]-3-etylmočovina

≥ 970

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa cymoxanilu finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozor­nosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka a v odbornom posudku

predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete prípravku,

– výskumný ústav ochrane podzemných vôd, ak sa účinná látka použije v regiónoch s

citlivými pôdnymi a/ alebo klimatickými podmienkami,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov a v odbornom posudku v prípade

potreby uvedie opatrenia na zmiernenie rizika, akým sú napr. ochranné zóny, ktoré

kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 270

Dodemorph

č. CAS: 1593-77-7

č. CIPAC: 300

cis/trans-[4-cyklododecyl]-2,6-dimetylmorfolín

≥ 950

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd na okrasné rastliny v skleníkoch.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa dodemorphu finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka a v odbornom posudku

predpíše v prípade potreby používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov,

ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku,

– výskumný ústav ochrane podzemných vôd, ak sa účinná látka použije v regiónoch s

citlivými pôdnymi podmienkami.

Odborné pracoviská v odborných posudkoch v prípade potreby uvedú opatrenia na zmiernenie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

č. 271

Metylester kyseliny 2,5-dichlórbenzoovej (2,5-Dichlorobenzoic acid methylester)

č. CAS: 2905-69-3

č. CIPAC: 686

metyl-2,5-dichlórbenzoát

≥

995

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia vo vnútorných priestoroch ako rastový regulátor rastlín

a fungicíd na štepenie viniča.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadnia závery

revíznej správy týkajúcej sa metylesteru kyseliny 2,5-dichlórbenzoovej, najmä dodatkov

I a II tejto správy, a to v podobe, v akej túto správu finalizoval Stály výbor pre

potravinový reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008.

č. 272

Metamitron

č. CAS: 41394-05-2

č. CIPAC: 381

4-amino-4,5-dihydro-3-metyl-6-fenyl-1,2,4-triazín-5-ón

≥ 960

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri posudzovaní žiadostí o registráciu prípravkov na ochranu rastlín, ktoré obsahujú

metamitron, na iné použitia ako na koreňové plodiny členské štáty venujú osobitnú

pozornosť kritériám stanoveným v § 11 ods. 12 zákona č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej

starostlivosti v znení zákona č. 295/2007 Z. z. a zabezpečia, aby pred vydaním rozhodnutia

o registrácii žiadateľ poskytol všetky potrebné údaje a informácie.

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa metamitronu finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a v odbornom posudku predpíše

používanie osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku,

– výskumný ústav ochrane podzemných vôd, ak sa účinná látka použije v regiónoch s citlivými

pôdnymi a/alebo klimatickými podmienkami,

– referenčné laboratórium riziku pre vtáky a cicavce, ako aj pre necieľové suchozemské

rastliny.

Odborné pracoviská v odborných posudkoch v prípade potreby uvedú opatrenia na zmiernenie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží ďalšie informácie o vplyve metabolitu

M 3 v pôde na podzemné vody, o rezíduách v striedajúcich sa plodinách, o dlhodobom

riziku pre hmyzožravé vtáky a o špecifickom riziku pre vtáky a cicavce, ktoré sa môžu

nakaziť konzumáciou vody na poliach. Držitelia registrácie poskytnú takéto informácie

Komisii a kontrolnému ústavu najneskôr do 31. augusta 2011.

č. 273

Sulcotrione

č. CAS: 99105-77-8

č. CIPAC: 723

2-(2-chloro-4-mesylbenzoyl) cyklohexán-

1,3-dión

≥ 950

Nečistoty

– kyanovodík: najviac 80 mg/kg

– toluén: najviac 4 g/kg

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako herbicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa sulcotrionu finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozor­nosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátorov a v odbornom posudku predpíše

používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný ústav uvedie

na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium a ústav včelárstva riziku pre hmyzožravé vtáky, vodné a suchozemské

necieľové rastliny a necieľové článkonožce.

Odborné pracoviská v odborných posudkoch v prípade potreby uvedú opatrenia na zmiernenie

rizika, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku.

Držiteľ registrácie predloží ďalšie informácie, pokiaľ ide o degradáciu zložky cyklohexadién

v pôde a vo vode a o dlhodobé riziko pre hmyzožravé vtáky. Držitelia registrácie poskytnú

takéto informácie Komisii a kontrolnému ústavu najne­skôr do 31. augusta 2011.

č. 274

Tebuconazole

č. CAS: 107534-96-3

č. CIPAC: 494

(RS)-1-p-chlórofenyl-

4,4-dimetyl-3-(lH-1,2,4-triazol-1-ylmetyl)-pentán-3-ol

≥ 905

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa tebuconazolu finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva bezpečnosti operátora a pracovníka a v odbornom posudku

predpíše používanie primeraných osobných ochranných prostriedkov, ktoré kontrolný

ústav uvedie na etikete prípravku,

– úrad verejného zdravotníctva expozícii spotrebiteľov účinkom metabolitov tebuconazolu

(triazolu) prostredníctvom výživy,

– referenčné laboratórium ochrane vtákov a cicavcov živiacich sa zrnom a bylinožravých

cicavcov a v odbornom posudku uvedie v prípade potreby opatrenia na zmiernenie rizika,

ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete prípravku,

– referenčné laboratórium ochrane vodných organizmov a v odbornom posudku uvedie v prípade

potreby opatrenia na zmiernenie rizika, ako napr. ochranné zóny, ktoré kontrolný ústav

uvedie na etikete prípravku.

Držitelia registrácie predložia ďalšie informácie s cieľom potvrdiť posúdenie rizika

pre vtáky a cicavce. Držitelia registrácie poskytnú takéto informácie Komisii a kontrolnému

ústavu najneskôr do 31. augusta 2011.

Držitelia registrácie predložia Komisii a kontrolnému ústavu ďalšie informácie o možnom

narúšaní endokrinného systému v súvislosti s tebuconazolom v období dvoch rokov od

prijatia usmernení OECD o testovaní narúšania endokrinného systému alebo od usmernení

o testovaní schválených Spoločenstvom.

č. 275

Triadimenol

č. CAS: 55219-65-3

č. CIPAC: 398

(1RS,2RS;1RS,2SR)-1-(4-chlórofenoxy)-3,3 -dimetyl-l-(lH-l,2,4-triazol-1-yl)bután-2-ol

≥ 920

izomér

A (1RS,2SR),

izomér

B (1RS,2RS)

diastereomér A, RS + SR, rozsah: 70 až 85 %

diastereomér B, RR + SS, rozsah: 15 až 30 %

1. 9. 2009

31. 8. 2019

ČASŤ A

Registrovať sa môžu len použitia ako fungicíd.

ČASŤ B

Pri uplatňovaní jednotných zásad kontrolný ústav a odborné pracoviská zohľadňujú závery

revíznej správy týkajúcej sa triadimenolu finalizovanej Stálym výborom pre potravinový

reťazec a zdravie zvierat 28. októbra 2008, a najmä jej dodatky I a II.

Pri tomto celkovom hodnotení musia venovať osobitnú pozornosť

– úrad verejného zdravotníctva prítomnosti N-metylpyrolidónu vo formulovaných prípravkoch,

pokiaľ ide o expozíciu operátora, pracovníka a okolostojacej osoby,

– referenčné laboratórium ochrane vtákov a cicavcov. V súvislosti s týmito identifikovanými

rizikami vo svojom odbornom posudku v prípade potreby uvedie opatrenia na zmiernenie

rizika, akými sú napríklad ochranné zóny, ktoré kontrolný ústav uvedie na etikete

prípravku.

Držitelia registrácie predložia Komisii a kontrolnému ústavu

– ďalšie informácie o špecifikácii,

– informácie týkajúce sa ďalšieho hodnotenia rizika pre vtáky a cicavce,

– informácie týkajúce sa rizika výskytu účinkov narúšajúcich endokrinný systém rýb.

Držitelia registrácie poskytnú takéto informácie Komisii a kontrolnému ústavu najneskôr

do 31. augusta 2011.

Držitelia registrácie predložia Komisii a kontrolnému ústavu ďalšie informácie o možnom

narúšaní endokrinného systému v súvislosti s triadimenolom v období dvoch rokov od

prijatia usmernení OECD o testovaní narúšania endokrinného systému alebo od usmernení

o testovaní schválených Spoločenstvom.“.

4.

V prílohe č. 2 sa znenie riadkov s poradovým číslom 175 a 176 nahrádza týmto znením

„175

Amidosulfuron

30. jún 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 12. 2012

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. decembra 2012

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre

príslušnú účinnú látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa

toho, ktorá je posledná, pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej

látky

amidosulfuron spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných

látok do 31. decembra 2008.

Nerelevantné

176

Nicosulfuron

30. jún 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 12. 2012

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. decembra 2012

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre

príslušnú účinnú látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa

toho, ktorá je posledná, pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej

látky

amidosulfuron spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných

látok do 31. decembra 2008.“.

Nerelevantné

5.

V prílohe č. 2 sa na konci pripája tento text

„193

Flutolanil

31. august 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2013

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky flutolanil

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 28.

februára 2009.

Nerelevantné

194

Benfluralin

31. august 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2013

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky benfluralin

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 28.

februára 2009.

Nerelevantné

195

Fluazinam

31. august 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2013

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fluazinam

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 28.

februára 2009.

Nerelevantné

196

Fuberidazole

31. august 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2013

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fuberidazole

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 28.

februára 2009.

Nerelevantné

197

Mepiquat

31. august 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2013

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky mepiquat

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 28.

februára 2009.

Nerelevantné

198

Diuron

Nerelevantné

Nerelevantné

Nerelevantné

Nerelevantné

199

Bacillus thuringiensis

subsp

. aizawai

KMEŇ: ABTS-1857

Odber kultúr: č. SD-1372

KMEŇ: GC-91

Odber kultúr: č. NCTC 11821

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Bacillus thuringiensis

subsp

. aizawai

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

200

Bacillus thuringiensis

subsp.

israeliensis

(sérotyp H-14

)

KMEŇ: AM65-52

Odber kultúr: č. ATCC-1276

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Bacillus thuringiensis

subsp.

israeliensis (sérotyp H-14

)

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

201

Bacillus thuringiensis

subsp.

kurstaki

KMEŇ: ABTS 351

Odber kultúr: č. ATCC SD-1275

KMEŇ: PB 54

Odber kultúr: č. CECT 7209

KMEŇ: SA 11

Odber kultúr: č. NRRL B-30790

KMEŇ: SA 12

Odber kultúr: č. NRRL B-30791

KMEŇ: EG 2348

Odber kultúr: č. NRRL B-18208

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Bacillus thuringiensis

subsp.

kurstaki

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

202

Bacillus thuringiensis

subsp.

tenebrionis

KMEŇ: NB 176

(TM 141)

Odber kultúr: č. SD-5428

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Bacillus thuringiensis

subsp.

tenebrionis

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

203

Beauveria bassiana

KMEŇ: ATCC 74040

Odber kultúr: č. ATCC 74040

KMEŇ: GHA

Odber kultúr: č. ATCC 74250

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Beauveria bassiana

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

204

Cydia pomonella Granulovirus (CpGV)

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Cydia pomonella Granulovirus (CpGV)

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

205

Lecanicillium muscarium

(predtým

Verticilium lecanii

)

KMEŇ: Ve 6

Odber kultúr: č. CABI (=IMI) 268317,

CBS 102071, ARSEF 5128

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Lecanicillium muscarium

(predtým

Verticilium lecanii

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

206

Metarhizium anisopliae

var.

anisopliae

(predtým

Metarhizium anisopliae

)

KMEŇ: BIPESCO 5/F52

Odber kultúr: č. M.a. 43; č. 275-86

(akronymy V275 alebo KVL 275); č. KVL

99-112 (Ma 275 alebo V 275); č. DSM

3884; č. ATCC 90448; č. ARSEF 1095

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Metarhizium anisopliae

var.

anisopliae

(predtým

Metarhizium anisopliae

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

207

Phlebiopsis gigantea

KMEŇ: VRA 1835

Odber kultúr: č. ATCC 90304

KMEŇ: VRA 1984

Odber kultúr: č. DSM16201

KMEŇ: VRA 1985

Odber kultúr: č. DSM 16202

KMEŇ: VRA 1986

Odber kultúr: č. DSM 16203

KMEŇ: FOC PG B20/5

Odber kultúr: č. IMI 390096

KMEŇ: FOC PG SP log 6

Odber kultúr: č. IMI 390097

KMEŇ: FOC PG SP log 5

Odber kultúr: č. IMI 390098

KMEŇ: FOC PG BU 3

Odber kultúr: č. IMI 390099

KMEŇ: FOC PG BU 4

Odber kultúr: č. IMI 390100

KMEŇ: FOC PG 410.3

Odber kultúr: č. IMI 390101

KMEŇ: FOC PG97/1062/116/1.1

Odber kultúr: č. IMI 390102

KMEŇ: FOC PG B22/SP1287/3.1

Odber kultúr: č. IMI 390103

KMEŇ: FOC PG SH 1

Odber kultúr: č. IMI 390104

KMEŇ: FOC PG B22/SP1190/3.2

Odber kultúr: č. IMI 390105

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Phlebiopsis gigantea

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

208

Pythium oligandrum

KMEŇ: M1

Odber kultúr: č. ATCC 38472

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Pythium oligandrum

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

209

Streptomyces

K61 (predtým

S. griseoviridis

)

KMEŇ: K61

Odber kultúr: č. DSM 7206

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa

toho, ktorá je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Streptomyces

K61 (predtým

S. griseoviridis

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

210

Trichoderma atroviride

(predtým

T. harzianum

)

KMEŇ: IMI 206040

Odber kultúr: č. IMI 206040,

ATCC 20476;

KMEŇ: T11

Odber kultúr španielskeho typu CECT

20498, identické s IMI 352941

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Trichoderma atroviride

(predtým

T. harzianum

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

211

Trichoderma polysporum

KMEŇ

Trichoderma polysporum

IMI

206039

Odber kultúr: č. IMI 206039, ATCC

20475

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Trichoderma polysporum

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

212

Trichoderma harzianum

Rifai

KMEŇ

Trichoderma harzianum

T-22;

Odber kultúr: č. ATCC 20847

KMEŇ

Trichoderma harzianum ITEM 908

;

Odber kultúr: č. CBS 118749

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Trichoderma harzianum

Rifai spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

30. apríla 2009.

Nerelevantné

213

Trichoderma asperellum

(predtým

T. harzianum

)

KMEŇ: ICC012

Odber kultúr: č. CABI CC IMI 392716

KMEŇ

Trichoderma asperellum

(predtým

T. viride T25

) T11

Odber kultúr: č. CECT 20178

KMEŇ

Trichoderma asperellum

(predtým

T. viride TV1

) TV1

Odber kultúr: č. MUCL 43093

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Trichoderma asperellum

(predtým

T. harzianum

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

214

Trichoderma gamsii

(predtým

T. viride

)

KMEŇ

ICC080

Odber kultúr: č. IMI CC č. 392151 CABI

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Trichoderma gamsii

(predtým

T. viride

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

215

Verticillium albo-atrum

(predtým

Verticillium dahliae

)

KMEŇ

Verticillium albo-atrum

izolát

WCS850

Odber kultúr: č. CBS 276.92

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2014 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky

Verticillium albo-atrum

(predtým

Verticillium dahliae

) spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30.

apríla 2009.

Nerelevantné

216

Abamectin

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2013 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky abamectin spolu s inou

účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30. 4. 2009.

Nerelevantné

217

Epoxiconazole

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2013 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky epoxiconazole spolu

s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30. 4. 2009.

Nerelevantné

218

Fenpropimorph

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2013 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fenpropimorph spolu

s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30. 4. 2009.

Nerelevantné

219

Fenpyroximate

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2013 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fenpyroximate spolu

s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30. apríla

2009.

Nerelevantné

220

Tralkoxydim

31. október 2009.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

30. 4. 2013

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 30. apríla 2013 alebo

do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú látku

alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá je posledná

pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky tralkoxydim spolu s inou

účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 30. apríla 2009.

Nerelevantné

221

Aclonifen

31. január 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 1. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. januára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky aclonifen

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

júla 2009.

Nerelevantné

222

Imidacloprid

31. január 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 1. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. januára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky imidacloprid

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

júla 2009.

Nerelevantné

223

Metazachlor

31. január 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 1. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. januára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky metazachlor

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

júla 2009.

Nerelevantné

224

Kyselina octová (Acetic acid)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky kyselina

octová spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

225

Síran hlinito-amónny (Aluminium ammonium sulphate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky síran hlinito-amónny

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

226

Kremičitan hlinitý (Aluminium silicate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky kremičitan

hlinitý spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

227

Octan amónny (Ammonium acetate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky octan amónny

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

228

Krvná múčka (Blood meal)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky krvná múčka

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

229

Acetylid vápenatý (Calcium carbide)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky acetylid

vápenatý spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

230

Uhličitan vápenatý (Calcium carbonate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky uhličitan

vápenatý spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

231

Oxid uhličitý (Carbon dioxide)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky oxid uhličitý

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

232

Denatónium-benzoát (Denathonium benzoate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky denatónium-benzoát

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

233

Etylén

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky etylén

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

234

Výťažok z čajovníka (tea tree)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom výťažku z čajovníka spolu

s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta

2009.

Nerelevantné

235

Zvyšky z destilácie tuku (Fat distillation residues)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom zvyškov z destilácie

tuku spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

236

Mastné kyseliny C7 – C20

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom mastných kyselín C7 –

C20 spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

237

Výťažok z cesnaku

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom výťažku z cesnaku spolu

s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta

2009.

Nerelevantné

238

Kyselina giberelínová (Gibberellic acid)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky kyselina

giberelínová spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných

látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

239

Giberelíny (Gibberellins)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom giberelínov spolu s inou

účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

240

Hydrolyzované proteíny

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom hydrolyzovaných proteínov

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

241

Síran železnatý

(Iron sulphate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky síran železnatý

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

242

Kremelina (infuzóriová hlinka) (Kieselgur (Diatomaceous earth)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky kremelina

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

243

Vápenec (Limestone)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky vápenec

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

244

Metyl(nonyl)ketón

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky metyl(nonyl)ketón

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

245

Čierne korenie (Pepper)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky čierne

korenie spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

246

Rastlinné oleje/citronelový olej

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom rastlinných olejov/citronelový

olej spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

247

Rastlinné oleje/klinčekový olej (Clove oil)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom rastlinných olejov/klinčekový

olej spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

248

Rastlinné oleje/repkový olej

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom rastlinných olejov/repkový

olej spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

249

Rastlinné oleje/mätový olej (spear mint oil)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom rastlinných olejov/mätový

olej spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

250

Hydrogénuhličitan draselný (Potassium hydrogen carbonate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky hydrogénuhličitan

draselný spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

251

Putrescín (1,4-diaminobután)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom putrescínu spolu s inou

účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

252

Pyretríny

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom pyretrínov spolu s inou

účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

253

Kremenný piesok (Quartz sand)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky kremenný

piesok spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

254

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho

alebo rastlinného pôvodu/rybí olej

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom repelentov (podľa pachu)

živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/rybí olej spolu s inou účinnou látkou zaradenou

do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

255

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho

alebo rastlinného pôvodu/ovčí tuk

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom repelentov (podľa pachu)

živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/ovčí tuk spolu s inou účinnou látkou zaradenou

do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

256

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho

alebo rastlinného pôvodu/surový

tallový olej

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom repelentov (podľa pachu)

živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/surový tallový olej spolu s inou účinnou látkou

zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

257

Repelenty (podľa pachu) živočíšneho

alebo rastlinného pôvodu/decht

z tallového oleja (Tall oil pitch)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom repelentov (podľa pachu)

živočíšneho alebo rastlinného pôvodu/decht z tallového oleja spolu s inou účinnou

látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

258

Výťažok z morských rias (predtým výťažok z morských rias a chaluhy)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom výťažku z morských rias

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

259

Kremičitan hlinitosodný (Sodium aluminium silicate)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky kremičitan

hlinitosodný spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných

látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

260

Chlórnan sodný (Sodium hypochlorite)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky chlórnan

sodný spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do

31. augusta 2009.

Nerelevantné

261

Lineárne motýlie feromóny (Straight chain lepidopteran pheromones)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom lineárnych motýlích feromónov

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

262

Trimethylamine hydrochloride

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky trimethylamine

hydrochloride spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných

látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

263

Močovina

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky močovina

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

264

Z- 13- hexadecén-11-yn-1-yl acetát

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky Z- 13-

hexadecén-11-yn-1-yl acetát spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených

účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

265

Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-dokosatetraen-1-yl

izobutyrát

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

31. 8. 2015

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 31. augusta 2015

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-dokosatetraen-1-yl

izobutyrát spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

266

Fosfid hlinitý (Aluminium phosphide)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fosfid

hlinitý spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

267

Fosfid vápenatý (Calcium phosphide)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fosfid

vápenatý spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

268

Fosfid horečnatý (Magnesium phosphide)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky fosfid

horečnatý spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok

do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

269

Cymoxanil

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky cymoxanil

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

270

Dodemorph

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky dodemorph

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

271

Metylester kyseliny 2,5-

dichlórbenzoovej (2,5-Dichlorobenzoic acid)

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky metylester

kyseliny 2,5-dichlórbenzoovej spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených

účinných látok do 31. augusta 2009.

Nerelevantné

272

Metamitron

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky metamitron

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

273

Sulcotrione

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky sulcotrione

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

274

Tebuconazole

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky tebuconazole

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.

Nerelevantné

275

Triadimenol

28. február 2010.

Prehodnocuje sa predovšetkým splnenie podmienok prílohy č. 1 s výnimkou tých, ktoré

sú uvedené v časti B tejto prílohy, a zároveň sa preveruje, či držiteľ registrácie

vlastní alebo má prístup k dokumentačnému súboru údajov pre účinnú látku.

28. 2. 2014

Ak je to potrebné, registrácia sa zmení alebo zruší najneskôr do 28. februára 2014

alebo do termínu, ktorý je ustanovený v tomto nariadení vlády pre príslušnú účinnú

látku alebo látky zaradené do zoznamu povolených účinných látok podľa toho, ktorá

je posledná pre každý prípravok na ochranu rastlín s obsahom účinnej látky triadimenol

spolu s inou účinnou látkou zaradenou do zoznamu povolených účinných látok do 31.

augusta 2009.“.

Nerelevantné

6.

Príloha č. 9 znie

„Príloha č. 9 k nariadeniu vlády č. 373/2008 Z. z.

ŽIADOSŤ O REGISTRÁCIU SÚBEŽNÉHO PRÍPRAVKU NA OCHRANU RASTLÍN, KTORÝ BUDE UVÁDZANÝ

NA TRH SLOVENSKEJ REPUBLIKY

VZOR A

Prevziať prílohu - Vzor 01

ŽIADOSŤ O REGISTRÁCIU SÚBEŽNÉHO PRÍPRAVKU NA OCHRANU RASTLÍN, KTORÝ BUDE DOVÁŽANÝ

NA OSOBNÚ SPOTREBU V SLOVENSKEJ REPUBLIKE

VZOR B

Prevziať prílohu - Vzor 02

“.

7.

V prílohe č. 11 sa na konci bodu 1 dopĺňajú tieto slová

„– smernice Komisie 2008/91/ES z 29. septembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

Rady 91/414/EHS s cieľom zaradiť diurón medzi účinné látky (Ú. v. EÚ L 262, 1. 10.

2008),

– smernica Komisie 2008/107/ES z 25. novembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

Rady 91/414/EHS s cieľom zaradiť abamektín, epoxikonazol, fenpropimorf, fenpyroximát

a tralkoxydim ako účinné látky (Ú. v. EÚ L 316, 26. 11. 2008),

– smernice Komisie 2008/108/ES z 26. novembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

91/414/EHS s cieľom zaradiť flutolanil, benfluralín, fluazinam, fuberidazol a mepikvat

medzi účinné látky (Ú. v. EÚ L 317, 27. 11. 2008),

– smernica Komisie 2008/113/ES z 8. decembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

Rady 91/414/EHS s cieľom zaradiť niektoré mikroorganizmy ako účinné látky (Ú. v. EÚ

L 330, 9. 12. 2008),

– smernica Komisie 2008/116/ES z 15. decembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

Rady 91/414/EHS s cieľom zaradiť látky aklonifen, imidakloprid a metazachlór ako účinné

látky (Ú. v. EÚ L 337, 16. 12. 2008),

– smernica Komisie 2008/125/ES z 19. decembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

Rady 91/414/EHS s cieľom zaradiť fosfid hlinitý, fosfid vápenatý, fosfid horečnatý,

cymoxanil, dodemorf, metylester kyseliny 2,5-dichlórbenzoovej, metamitrón, sulkotrión,

tebukonazol a triadimenol medzi účinné látky (Ú. v. EÚ L 344, 20. 12. 2008),

– smernica Komisie 2008/127/ES z 18. decembra 2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica

Rady 91/414/EHS s cieľom zaradiť niektoré účinné látky (Ú. v. EÚ L 344, 20. 12. 2008).“.

Need to analyze how this provision applies to your matter?

Cross-reference this statute against case law, commentaries, and related legislative provisions inside Legislator AI.

Open in Legislator →