Legislator Case Law & Legislation
22_2019 SK

NARIADENIE VLÁDY 22/2019 Z. z. ktorým sa ustanovuje výška povinného príspevku a povinnej platby a podrobnosti o spôsobe výberu a platenia povinného príspevku a povinnej platby na účet Národného jadrového fondu

6 Articles / Provisions · Slovakia
Open official source Machine-readable Markdown (.md)

Table of Provisions (6)

Statutory Text (6 Articles)

Slovensko ZZ 22/2019

§ 1

Výška povinného príspevku

Výška ročného povinného príspevku na roky 2019 až 2022 je

a)

41 036 084 eur pre jadrovú elektráreň Jaslovské Bohunice V2,

b)

24 891 727 eur pre jadrovú elektráreň Mochovce 1, 2.

Slovensko ZZ 22/2019

§ 2

Výška povinnej platby

(1)

Povinná platba na roky 2019 až 2022 sa ustanovuje ako suma vlastnej povinnej platby

držiteľa povolenia na prevádzku jadrového zariadenia iného ako jadrové zariadenie

na výrobu elektriny a platby z kumulačného fondu držiteľa povolenia na prevádzku jadrového

zariadenia iného ako jadrové zariadenie na výrobu elektriny.

(2)

Výška vlastnej povinnej platby na rok 2019 je

a)

910 094 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

81 919 eur pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

29 907 eur pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych odpadov

prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

18 689,50 eura pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

50 761 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(3)

Výška platby z kumulačného fondu na rok 2019 je

a)

2 730 282 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

245 758 eur pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

89 720 eur pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych odpadov

prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

56 068,50 eura pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

152 283 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(4)

Výška vlastnej povinnej platby na rok 2020 je

a)

1 820 188 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

163 838,50 eura pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

59 813,50 eura pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych

odpadov prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

37 379 eur pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

101 522 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(5)

Výška platby z kumulačného fondu na rok 2020 je

a)

1 820 188 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

163 838,50 eura pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

59 813,50 eura pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych

odpadov prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

37 379 eur pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

101 522 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(6)

Výška vlastnej povinnej platby na rok 2021 je

a)

2 730 282 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

245 758 eur pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

89 720 eur pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych odpadov

prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

56 068,50 eura pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

152 283 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(7)

Výška platby z kumulačného fondu na rok 2021 je

a)

910 094 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

81 919 eur pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

29 907 eur pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych odpadov

prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

18 689,50 eura pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

50 761 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(8)

Výška vlastnej povinnej platby na rok 2022 je

a)

3 640 376 eur pre jadrové zariadenie Technológie na spracovanie a úpravu rádioaktívnych

odpadov vrátane objektov a zariadení sem prevedených z jadrovej elektrárne A1,

b)

327 677 eur pre jadrové zariadenie Medzisklad vyhoretého jadrového paliva prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

c)

119 627 eur pre jadrové zariadenie Finálne spracovanie kvapalných rádioaktívnych

odpadov prevádzkované v lokalite Mochovce,

d)

74 758 eur pre jadrové zariadenie Integrálny sklad rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Jaslovské Bohunice,

e)

203 044 eur pre jadrové zariadenie Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov prevádzkované

v lokalite Mochovce.

(9)

Výška platby z kumulačného fondu na rok 2022 pre jadrové zariadenia podľa odseku

8 je

0 eur.

Slovensko ZZ 22/2019

§ 3

Spôsob výberu a platenia povinného príspevku a povinnej platby

(1)

Držiteľ povolenia na prevádzku jadrového zariadenia na výrobu elektriny platí povinný

príspevok podľa

§ 10 ods. 2 zákona

na účet Národného jadrového fondu v Štátnej pokladnici raz ročne so splatnosťou do

1. decembra príslušného kalendárneho roka.

(2)

Držiteľ povolenia na prevádzku jadrového zariadenia iného ako jadrové zariadenie

na výrobu elektriny platí povinnú platbu podľa

§ 10 ods. 3 zákona

na účet Národného jadrového fondu v Štátnej pokladnici raz ročne so splatnosťou do

1. decembra príslušného kalendárneho roka.

(3)

Povinný príspevok a povinná platba sa považujú za zaplatené pripísaním finančných

prostriedkov na účet Národného jadrového fondu v Štátnej pokladnici.

Slovensko ZZ 22/2019

§ 4

Prechodné ustanovenia

(1)

Držiteľ povolenia na prevádzku jadrového zariadenia na výrobu elektriny zaplatí povinné

príspevky za obdobie do konca štvrtého štvrťroka 2018 podľa predpisu účinného do 31.

januára 2019.

(2)

Povinné príspevky zaplatené za obdobie časti roka 2019 podľa predpisu účinného do

31. januára 2019 sa započítajú do celkovej sumy povinného príspevku podľa

§ 1

.

Slovensko ZZ 22/2019

§ 5

Zrušovacie ustanovenie

Zrušuje sa nariadenie vlády Slovenskej republiky č.

312/2007

Z. z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti o spôsobe výberu a platenia povinného príspevku

na Národný jadrový fond na vyraďovanie jadrových zariadení a na nakladanie s vyhoretým

jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky

č. 145/2012 Z. z.

Need to analyze how this provision applies to your matter?

Cross-reference this statute against case law, commentaries, and related legislative provisions inside Legislator AI.

Open in Legislator →