VYHLÁŠKA 167/1964 Z. z. ktorou sa mení a doplňuje vyhláška č. 119/1962 Zb. o hospodárnosti prevádzky cestných vozidiel pre motorovú dopravu
Statutory Text (2 Articles)
Čl. I
Vyhláška č.
119/1962 Zb.
o hospodárnosti prevádzky cestných vozidiel pre motorovú dopravu sa mení a doplňuje
takto
1.
Príloha 1 časť I oddiel 1 bod 8 tabuľky I (Osobné, dodávkové a kombinované automobily)
sa doplňuje takto
Výrobná značka
Typ
Počet valcov
Obsah valcov v cm
3
Základná norma spotreby v l/100 km
letná
zimná
Renault
R8
4
750
6,8 B
7,5 B
Škoda
1000 MB
4
987
7,0 B
7,7 B
Trabant
P 60
2
500
6,8 Z
7,5 Z
Trabant
P 60 - Combi
2
500
6,8 Z
7,5 Z
Barkas
1000 - skriňa
3
993
11,5 Z
12,7 Z
IMV
1000
3
981
10,7 Z
11,8 Z
2.
Príloha 1 časť I oddiel 1 bod 8 tabuľka III (Nákladné automobily) sa doplňuje takto
Výrobná značka
Typ
Počet valcov
Obsah valcov v cm
3
Základná norma spotreby v l/100 km
letná
zimná
Csepel
D 352 B skl.
4
5 320
16,0 N
17,5 N
3.
Príloha 1 časť I oddiel 1 bod 8 tabuľka V (Ťahače) sa doplňuje takto
Výrobná značka
Typ
Počet valcov
Obsah valcov v cm
3
Základná norma spotreby v l/100 km
letná
zimná
Praga
S5T 2 TN
6
7 412
28,0 N
31,0 N
Tatra
138 NTt
8
11 762
32,0 N
35,0 N
4.
Príloha 1 časť I oddiel 1 bod 8 tabuľka VII (Motocykle) sa doplňuje takto
Výrobná značka
Počet valcov
Obsah valcov v cm
3
Základná norma spotreby v l/100 km
letná
zimná
ČZ 175 trojkolka bez plachty
1
175
4,2 Z
4,6 Z
ČZ 175 trojkolka s plachtou
1
175
5,5 Z
6,0 Z
Matchless G 80
1
498
6,9 B
7,6 B
5.
Príloha 1 časť II bod 3 novo znie
„Norma spotreby pohonných hmôt pre technické prehliadky 1. stupňa je 5 % a pre technické
prehliadky 2. stupňa 10 % zo základnej normy spotreby príslušného vozidla.“.
6.
V prílohe 1 časť VII bod 7 v tabuľke II (Plášte pre osobné automobily) sa pre rozmery
plášťa 6,70-13 určuje norma nákladov na 1,85 Kčs/100 zkm.
7.
V prílohe 1 časť VII bod 7 v tabuľke IV (Plášte stredné) sa pre rozmery plášťa 9,00-20
určuje norma nákladov na 3,50 Kčs/100 zkm.
8.
Príloha 2 časť I oddiel 2 bod 3 písm. h) novo znie
„h)
ak je celková váha prívesu väčšia ako
aa) polovica užitočného zaťaženia ťažného vozidla, najviac 5 %
bb) užitočné zaťaženie vozidla, najviac 10 %
cc) jedenapolnásobok užitočného zaťaženia ťažného vozidla, najviac 20 %“.
9.
V prílohe 2 časť I oddiel 2 bod 3 sa za písm. h) vsunuje nové písm. ch), ktoré znie
„ch) jazda po cestách s početnými zákrutami alebo s vyššou intenzitou premávky, ktorá
vyžaduje časté radenie alebo zvýšenú manipuláciu s vozidlom, najviac 15 %“.
Označenie doterajších písm. ch) až k) sa mení na i) až l).
10.
Príloha 2 časť I oddiel 2 poznámka k bodu 3 sa doplňuje takto
„e)
časové obmedzenie podľa písm. f) sa nevzťahuje na vozidlá, ktorých motory prekračujú
normu výkonu do celkovej opravy. Prirážky v rozmedzí 0-10 % možno používať do tej
doby, kým sa vykoná výmena motora za celkove opravený alebo nový alebo vozidlo sa
odovzdá do strednej alebo generálnej opravy,
f)
prirážky podľa písm. h) sa používajú len pri nákladných automobiloch a autobusoch
súčasne s prirážkami uvedenými pod písmenom e) bod 3 odd. 1.“.
11.
Príloha 7 znie
Odpisy vozidiel
1.
Normy odpisov slúžia na odpis obstarávacej hodnoty vozidla a na vytvorenie zdrojov
na úhradu nákladov za generálne opravy.
2.
Normy odpisov určia pre jednotlivé druhy, značky a typy vozidiel celkovú odpisovú
sadzbu v korunách. V normách je osobitne uvedené, koľko percent z celkovej odpisovej
sadzby pripadá na vytvorenie zdroja na úhradu nákladov za generálne opravy.
3.
Odpisové sadzby pri vozidle v prevádzke sa zásadne nemenia, i keď prekročilo normu
celkovej upotrebiteľnosti. Výnimočne pri autobusoch a nákladných automobiloch, ktorých
účtovná zostatková hodnota sa rovná nule a typy ktorých už nepodliehajú režimu generálnych
opráv, výške percenta pripadajúca z celkovej odpisovej sadzby na úhradu nákladov za
generálne opravy sa znižuje na polovicu; o sumu vyplývajúcu z tejto výnimočnej úpravy
sa znižuje celková odpisová sadzba. Ak sa urobí generálna oprava autobusu s namontovaním
karosérie, a to spravidla po splnení normy celkovej upotrebiteľnosti, celková odpisová
sadzba sa nemení.
4.
Norma odpisov je určená na základe obstarávacej ceny vozidla, nákladov na dve generálne
opravy a normy celkovej upotrebiteľnosti podľa tohto vzorca
O + 2 GO
Ov = --------------------
Uv
Ov = celková odpisová sadzba v Kčs na 1 000 základných km
O = obstarávacia cena vozidla v Kčs
2 GO = náklady na dve generálne opravy v Kčs
Uv = norma celkovej upotrebiteľnosti vozidla v 1 000 základných kilometroch.
Podľa tohto vzorca sa vypočítajú i odpisové sadzby pri neuvedených ostatných typoch
špeciálnych automobilov, ťahačov a pri špeciálnych prívesoch.
Držiteľ vozidla podľa toho istého vzorca vypočíta odpisové sadzby i pre nové typy
vozidiel zaradené do prevádzky po vydaní tejto vyhlášky. Ak nie je v čase zaradenia
vozidla do prevádzky ešte vyhlásená cena generálnej opravy, určí sa pre tento účel
hodnotou najviac 60% z obstarávacej ceny nového vozidla.
5.
Ak držiteľovi automobilov, ktoré neslúžia na prepravu nákladov, výnimočne povolí
príslušný nadriadený orgán časové odpisy, časová odpisová sadzba sa vypočíta z týchto
hodnôt
(Vysvetlivka: Doba upotrebiteľnosti a odpisová sadzba automobilov, ktoré neslúžia
na prepravu nákladov, platí len pre vlastný automobil. Vnútorné vybavenie pojazdných
predajní, knižníc, zdravotníckych vozidiel, prenosových vozidiel a pod. treba považovať
za samostatné inventárne predmety, ktoré treba odpisovať osobitne podľa platných noriem
odpisov. Naopak, automobilový žeriav, rýpadlo, vrtná súprava, zariadenie požiarnych
automobilov, zametacích a kropiacich automobilov a pod. sú nedeliteľnou súčasťou vlastného
automobilu a tvoria s ním jediný inventárny predmet.)
a)
pre osobné automobily, ktoré sa používajú len príležitostne,
doba upotrebiteľnosti v rokoch 12 rokov
celková ročná odpisová sadzba v % 18,5 %
z toho výška percenta pripadajúca na GO 55 %
b)
pre špeciálne automobily a automobily neslúžiace na prepravu nákladov, pre kolesové
traktory, pre osobné a nákladné prívesy doba upotrebiteľnosti v rokoch 10 rokov
celková ročná odpisová sadzba v % 20 %
z toho výška percenta pripadajúca na GO 50 %
c)
pre motocykle
doba upotrebiteľnosti v rokoch 10 rokov
celková ročná odpisová sadzba v % 18 %
z toho výška percenta pripadajúca na GO 45 %.
Celková ročná odpisová sadzba v Kčs je potom súčinom obstarávacej ceny vozidla a celkovej
ročnej odpisovej sadzby v % deleným stoma. Z celkovej ročnej odpisovej sadzby v Kčs
sa vypočíta celková mesačná odpisová sadzba v Kčs.
6.
Vypočítané odpisové sadzby sú zostavené do tabuliek podľa druhu vozidiel. Vpredu
každej tabuľky sa uvádzajú odpisové sadzby vozidiel pre hromadné typy. Odpisové sadzby
vozidiel pre ostatné typy treba vyhľadať v ďalšej časti tabuľky podľa príslušnej technickej
mernej jednotky (užitočného zaťaženia, obsahu valcov, počtu miest obsaditeľnosti a
pod.).
7.
Pre jednoduchosť je v normách určená jediná odpisová sadzba pre typy vozidiel vyrábané
pred i po 1. januári 1958; určená je podľa cien bežného vyhotovenia platných od 1.
januára 1958.
Prípadná účtovná zostatková hodnota likvidovaného vozidla sa odôvodní aj zavedením
tejto jednotnej odpisovej sadzby.
8.
Ak má vozidlo zvláštne vybavenie, ktoré sa doteraz viedlo ako samostatný základný
prostriedok, alebo ak obstarávacia cena nového vozidla prevýši o 5 % cenu bežného
vyhotovenia, uvedenú v cenníku dodávateľa, alebo ak sa prestavbou alebo inou úpravou
vozidla zvýši obstarávacia hodnota vozidla, ktorá prevýši o 5 % jeho hodnoty, úmerne
sa zvýši suma odpisov určená na odpis obstarávacej hodnoty vozidla, prípadne na vytvorenie
zdroja na úhradu nákladov za generálne opravy tak, aby pri norme celkovej alebo zvyšujúcej
upotrebiteľnosti vozidla sa odpísali náklady na toto zvláštne vybavenie, vyššia obstarávacia
cena a náklady na úpravy. Zvýšenie celkovej odpisovej sadzby sa vypočíta podľa vzorca
O
1
+ GO
1
Ovi
1
= ---------------
Uv
1
Ov
1
= suma odpisov v Kčs, o ktorú sa zvýši celková odpisová sadzba v Kčs na 1 000 základných
kilometrov
O
1
= náklady na zvláštne vybavenie, náklady na zvýšenie obstarávacej hodnoty vozidla
v dôsledku zvýšenia obstarávacej ceny alebo úpravy vozidla v Kčs
GO
1
= zvýšenie nákladov na generálne opravy v Kčs, ak by prišli do úvahy počas celkovej
alebo zvyšujúcej upotrebiteľnosti vozidla
Uv
1
= norma celkovej alebo zvyšujúcej upotrebiteľnosti vozidla v 1 000 základných kilometroch.
Súčet celkovej odpisovej sadzby v Kčs podľa tabuliek uvedených v odseku 10 a tohto
zvýšenia tvorí potom novú celkovú odpisovú sadzbu v Kčs pre celkovú alebo zvyšujúcu
upotrebiteľnosť vozidla, pričom výška percenta pripadajúca na generálne opravy podľa
tabuliek zostáva nezmenená.
9.
Odpisové sadzby nákladných automobilov, prípadne i prívesov sú určené pre vozidlo
bez plachty. Ak nákladný automobil alebo iné vozidlo má plachtu, považuje sa táto
za samostatný inventárny predmet - základný prostriedok
s dobou upotrebiteľnosti v rokoch 3 roky,
s ročnou odpisovou sadzbou v % 33 %.
10.
Normy odpisov sa určujú takto
I. Osobné, dodávkové a kombinované automobily
a)
Hromadné typy
Por. čís.
Značka a typ
Osobné
Dodávkové
Kombinované
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO
uzavreté
z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO
uzavreté
otvorené
Celk. odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm
Celk. odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm
a
b
11
21
12
13
14
22
1
Škoda 1101, 1102
274
40
169
50
296
45
2
Škoda 1200, 1201
219
55
176
70
3
Škoda 1200
156
65
223
55
4
Škoda 1202
262
259
269
50
5
Škoda Octavia
244
50
6
Škoda Octavia-Super
250
50
7
Škoda Octavia-Combi
260
45
8
Tatra 87
390
35
9
Tatra 600-Tatraplán
287
35
10
Tatra 603
470
45
11
Moskvič
290
50
12
Pobieda, Waršava
238
55
13
Volga
343
55
14
Barkas V 901/2
245
70
190
205
223
70
15
Barkas B 1000
315
55
16
Nysa Mikrobus
314
50
17
Nysa
263
50
18
Žuk
259
50
19
GAZ 69 M
369
45
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa obsahu valcov v cm3 uvedeného v technickom
preukaze vozidla.
a
b
11
21
12
13
14
22
1
do 750
264
40
180
45
254
50
2
751-1000
309
45
207
50
294
55
3
1001-2000
384
40
215
307
55
4
2001-3000
464
35
228
55
322
60
5
nad 3000
437
40
230
55
329
60
Poznámka k odseku a) a b): Pri automobiloch trvale zaradených v požičovniach bez vodiča
normy odpisov sa zvyšujú o 60 %.
II. Autobusy a autokary
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka, typ a druh
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
a
b
11
21
1
Škoda 706 RO
303
45
2
Škoda 706 RO Lux
439
35
3
Škoda 706 RTO
344
50
4
Škoda 706 RTO Mex
346
50
5
Škoda 706 RTO Lux
386
50
6
Karosa HB 5
952
45
7
Praga RND
346
40
8
Ikarus 30
410
50
9
Ikarus 55
586
45
10
Ikarus 630
370
50
11
Garant 30 K
296
50
12
Robur
294
50
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa miest obsaditeľnosti uvedených v technickom
preukaze vozidla.
Por. čís.
Počet miest obsaditeľnosti
Benzín a ostatné
Nafta
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných km
a
b
11
12
13
1
do 30
287
55
357
45
2
31-70
436
50
505
45
3
nad 70
484
50
565
45
III. Nákladné automobily
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka, typ a druh
Valníkové
Sklápacie
Skriňové
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
11
12
13
21
1
Škoda 706 R, RS (806)
246
268
45
2
Škoda 706 RO
318
50
3
Škoda 706 RT
267
50
4
Škoda 706 RTS
302
45
5
Škoda 906 R
258
45
6
Tatra 138, S 3, SL, P
425
479
45
7
Tatra 111 R
320
50
8
Tatra 111 NR s navijakom
342
50
9
Tatra 111 S s drevenou korbou
345
50
10
Tatra 111 S s kovovou korbou
350
45
11
Tatra 114, 115
245
258
50
12
Tatra 128
257
60
314
55
13
Tatra 128 NR s navijakom
282
55
14
Tatra 805
326
363
45
15
Praga A 150
227
50
16
Praga A 150 s drevenou korbou
299
55
17
Praga A 150 s kovovou korbou
270
50
18
Praga RN
196
45
19
Praga RN
327
50
20
Praga RND
192
203
45
21
Praga RND s drevenou korbou
319
50
22
Praga RND s kovovou korbou
296
45
23
Praga V3S
316
345
375
45
24
Praga V3S s navijakom
345
45
25
Praga S5T
218
240
45
26
Csepel D 350
195
220
55
27
Csepel D 352
223
250
45
28
Csepel D 420
240
50
29
Garant 30 K
164
181
50
30
Garant 32
180
50
197
50
31
Robur
191
55
244
55
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa užitočného zaťaženia v tonách uvedeného
v technickom preukaze vozidla.
Por. čís.
Užitočné zaťaženie v tonách
Počet náprav
Valníkové
Sklápacie
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
benzín a ostatné
nafta
benzín a ostatné
nafta
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
c
11
12
13
14
21
1
0,900-1,500
2
164
182
189
50
205
45
2
1,501-2500
2
213
241
241
50
267
45
3
2,501-3,500
2
251
279
55
315
50
4
3,501-5,500
2
292
325
55
351
384
45
5
3
352
384
45
414
447
40
6
5,501-7,500
2
341
377
55
435
471
45
7
3
401
438
45
495
532
8
7,501-10,000
2
564
35
603
40
9
3
625
669
35
10
nad 10,000
2
11
10,000
3
pozri poznámku
Poznámka: Pre všetky druhy vozidiel užitočného zaťaženia 10,000 t a viac sa použijú
odpisové sadzby udané pre užitočné zaťaženie 7,501-10,000 t, ku ktorým sa za každú
ďalšiu tonu užitočného zaťaženia pripočíta 10 % odpisovej sadzby v Kčs.
IV. Špeciálne automobily
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka, typ a druh
Sanitné
Cisternové
Popolové
Fekálne
Voľne nakladaný cement
Ostatné
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
11
12
13
14
15
16
21
1
Škoda 1101, 1102
206
50
2
Škoda 1200, 1201
193
65
3
Škoda 1202
279
45
4
Škoda 706 ROK
488
50
5
Škoda 706 RTK
464
50
6
Škoda 706 R kropiace
478
45
7
Škoda 706 RT kropiace
sypač
398
50
8
Škoda 706 R
543
45
9
Tatra 111 C
510
50
10
Tatra 111 VLC
463
50
11
Tatra 138 VLH
670
50
12
Praga V3S
405
50
13
Garant 30 K poštový kombinovaný skriňový
297
45
14
Garant 32 poštový kombinovaný skriňový
315
45
15
Robur poštový kombinovaný skriňový
333
50
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa ustanovení bodu 4.
V. Ťahače
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka a typ
Ťahače prívesov
Ťahače návesov
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
11
12
21
1
Tatra 141 B
701
40
s navijakom
2
Praga S5T2TN
350
45
3
Škoda 706 RTTN
370
50
4
Tatra 138 NT
485
45
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa ustanovení bodu 4.
VI. Traktory kolesové
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka a typ
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
a
b
11
21
1
Zetor 25 A
254
50
2
Zetor 35 Super
407
40
3
Zetor 50
305
50
4
Zetor 2011
261
50
5
Zetor 3011
292
50
6
Zetor 4011
345
50
7
Škoda 30
390
40
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa užitočného výkonu v „k“ uvedeného
v technickom preukaze vozidla.
Por. čís.
Užitočný výkon v „k"
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
a
b
11
21
1
do 15
277
45
2
16-35
423
50
3
36-50
497
55
4
51-60
587
50
5
61-80
576
55
6
81-100
608
55
7
nad 100
700
50
Normy odpisov uvedené v tabuľke platia len pre dopravné traktory na naftu jazdiace
prevažne po vozovkách. Normy odpisov pre poľnohospodárske traktory určujú smernice
Ministerstva poľnohospodárstva, lesného a vodného hospodárstva. Pásové traktory sa
nepovažujú za dopravné traktory a platia pre ne normy odpisov pre poľnohospodárske
traktory.
VII. Prívesy osobné
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka a typ
Celková odpisová sadzba v Kčs
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
a
b
11
21
1
R P A
225
45
2
PRK6
201
50
3
D M 4
185
30
4
D 4
192
30
5
B 40
165
30
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa miest obsaditeľnosti uvedených v technickom
preukaze vozidla.
1
do 30
189
40
2
nad 30
267
40
VIII. Prívesy nákladné
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka, typ a druh
Valníkové
Sklápacie
Skriňové
Špeciálne
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
11
12
13
14
21
1
A 1,5
81
45
2
A 3
80
50
132
171
50
3
A 3 C 3000 l cisterna
203
40
4
A 5
84
50
5
A 5 P, PO, Pzas
112
50
6
A 5 S sťahovacie
284
55
7
A 10
157
50
8
T 3,5
66
65
9
T 3,5 P
83
65
10
T 5 P
108
65
11
DA 5 na dlhé drevo
184
50
12
DA 6,5 na dlhé drevo
268
55
13
DT 5 na dlhé drevo
209
55
14
DT 7 na dlhé drevo
254
50
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa užitočného zaťaženia v tonách uvedeného
v technickom preukaze vozidla.
Por. čís.
Užitočné zaťaženie v tonách
Počet náprav
Valníkové
Sklápacie
Skriňové
Špeciálne
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
c
11
12
13
14
21
aa) jednonápravové
1
do 2,000
1
49
68
153
50
2
2,001-7,500
1
200
50
3
nad 7,500
1
246
50
bb) dvoj- a viacnápravové
1
do 1,500
2
79
93
45
131
35
2
1,501-2,500
2
90
105
45
156
35
3
2,501-3,500
2
99
118
50
180
40
4
3,501-5,500
2
113
139
50
210
40
5
5,501-7,500
2
131
162
55
298
35
6
3
147
181
50
348
35
7
7,501-10,000
2
158
195
60
351
40
8
3
177
217
55
408
35
9
nad 10,000
2
pozri poznámku
10
3
pozri poznámku
Poznámka: Pre dvoj- a viacnápravové prívesy s užitočným zaťažením 10,000 t a viac
sa použijú odpisové sadzby udané pre užitočné zaťaženie 7,501-10,000 t, ku ktorým
sa pripočíta za každú ďalšiu tonu užitočného zaťaženia 10% celkovej odpisovej sadzby
v Kčs.
Por. čís.
Užitočné zaťaženie v tonách
Počet náprav
Valníkové
Sklápacie
Skriňové
Špeciálne
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
c
11
12
13
14
21
cc) ťažké na pneumatikách
1
do 15
567
50
2
16-20
754
50
3
21-30
1 195
50
4
31-40
1 286
50
5
41-60
1 378
50
6
nad 60
2 025
50
dd) Ťažké na plných obručiach
1
do 20
1532
45
2
21-40
2708
45
3
41-60
2827
45
4
61-80
3902
45
5
nad 80
5270
45
IX. Návesy osobné
Por. čís.
Značka a typ
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
a
b
11
21
1
Karosa NO 80*)
*) Určí sa dodatočne.
X. Návesy nákladné
Por. čís.
Užitočné zaťaženie v tonách
Valníkové
Chladiace
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
a
b
11
12
21
1
do 10,000
180
50
815
55
2
do 14,000
247
50
996
55
XI. Motocykle
a)
hromadné typy
Por. čís.
Značka a typ
Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov
Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO %
a
b
11
21
1
ČZ 125
151
60
2
ČZ 150
161
55
3
Jawa ČZ 125
174
55
4
Jawa ČZ 150
184
55
5
Jawa ČZ 175
200
50
6
Jawa ČZ 250
166
45
7
Jawa ČZ 350
184
45
8
Jawa 250
148
45
9
Jawa 350
166
45
10
Jawa 500
165
40
b)
ostatné typy neuvedené pod písmenom a)
Pre tieto vozidlá sa normy odpisov určujú podľa obsahu valcov v cm3 uvedeného v technickom
preukaze vozidla.
1
do 150
170
55
2
151-250
149
50
3
251-350
166
45
4
351-500
162
40
5
501 a viac
154
40
Čl. II
Táto vyhláška nadobúda účinnosť 1. januárom 1965.