Legislator Case Law & Legislation
47565 RO

LISTA din 7 noiembrie 2003

1 Articles / Provisions · Romania
Open official source Machine-readable Markdown (.md)

Statutory Text (1 Articles)

LISTA din 7 noiembrie 2003 · MINISTERUL FINANŢELOR PUBLICE · MONITORUL OFICIAL nr. 785 din 7 noiembrie 2003

agenţilor economici comercianţi angro de uleiuri minerale, publicată conform prevederilor art. 11 alin. (3) din Ordonanţa de urgenta a Guvernului nr. 30/2003 pentru instituirea unor măsuri speciale privind producţia, importul şi comercializarea uleiurilor minerale

Nr. crt. Denumirea societăţii comerciale Judeţul Codul unic de înregistrare

1. OIL COMPANY 3 F - S.R.L. Arad 13196392

2. DETROIT INDUSTRIAL CORP - S.R.L. Bihor 12541654

3. DEG FOR IMPEX - S.R.L. Braşov 15489810

4. CORCRIPET - S.R.L. Braşov 14722258

5. DETROIT OIL COMPANY - S.R.L. Braşov 15759271

6. COMCEH - S.A. Călăraşi 1921968

7. PETRO DALI COM - S.R.L. Dâmboviţa 15831407

8. DOLA - S.R.L. Galaţi 1636759

9. MIHADACOM - S.R.L. Galaţi 15816733

10. RACORDEX - S.R.L. Neamţ 2006352

11. NOIL PRODPAN IMPEX - S.R.L. Prahova 6697811

12. SELTIN GRUP - S.R.L. Prahova 12799123

13. VLADAN SERV - S.R.L. Prahova 15805270

14. MALIBU TOTAL IMPEX - S.R.L. Vrancea 11533149

NOTĂ: Ca urmare a verificărilor şi controalelor efectuate de Garda Financiară, din care rezultă că nu mai sunt îndeplinite condiţiile avute în vedere la autorizare, se radiază calitatea de agent economic comerciant angro de uleiuri minerale următoarelor societăţi comerciale

1. PETROCOMBUST TRANS - S.R.L. - Bucureşti, codul unic de înregistrare 15286726, publicată la poz. 58 din Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 334 din 16 mai 2003;

2. DOVIMI GROUP - S.R.L. - Prahova, codul unic de înregistrare 15337226, publicată la poz. 71 din Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 345 din 21 mai 2003;

3. PAPAPIUS IMPEX - S.R.L. - Prahova, codul unic de înregistrare 15004540, publicată la poz. 76 din Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 345 din 21 mai 2003.

În conformitate cu prevederile art. 12 alin. (2) lit. a) din Ordonanţa de urgenta a Guvernului nr. 30/2003 se interzice pe o perioadă de 3 luni comercializarea uleiurilor minerale de către Societatea Comercială COMMING TRADING ROM - S.R.L. Dolj, codul unic de înregistrare 6827075, publicată la poz. 28 din Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 352 din 22 mai 2003.

-------------

Need to analyze how this provision applies to your matter?

Cross-reference this statute against case law, commentaries, and related legislative provisions inside Legislator AI.

Open in Legislator →